06.03.2018 11:40

W sieci pojawił się nowy zwiastun 3. sezonu serialu „Tokyo Ghoul”

Zwiastun prezentuje nowe postaci oraz ich cechy osobowości. Trzeci sezon będzie opowiadał o Quinx Squad, którzy zwalczają Ghoule, jakby sami byli Ghoulami.

W sieci pojawił się nowy zwiastun 3. sezonu serialu „Tokyo Ghoul”
foto: kadr z wideo

Serial opowiada o przygodach Kena Kanekiego, który po niefortunnej randce z ghoulicą, sam staje się pół potworem/pół człowiekiem. To powoduje, że musi zacząć żywić się ludzkim mięsem, jak na ghoula przystało. Fabuła opiera się na jego trudnościach spowodowanych tym, że mężczyzna nie jest do końca zaakceptowany przez żadne z dwóch społeczeństw. Ciężko mu stać się ghoulem, jednocześnie ukrywając przed ludzkimi znajomymi swoją nową naturę. 

W trzecim sezonie, zatytułowanym oficjalnie „Tokyo Ghoul:re”, Kaneki cierpi na amnezję spowodowaną wydarzeniami z końca 2. sezonu. Mężczyzna funkcjonuje pod nową tożsamością i nazywa się Haise Sasaki. Staje się liderem specjalnej jednostki Quinx Squad, stworzoną przez CCG, służbę powołaną do walki z niebezpiecznymi potworami. QS składa się z osób, które podobnie jak Kaneki, idąc tropem metafory „zwalczaj ogień ogniem”, przeszły operacje, stając się pół ghoulami.

„Tokyo Ghoul:re” - kiedy premiera?

Zwiastun nie zdradza zbyt wiele szczegółów fabularnych. Zapoznajemy się z nowymi postaciami, wchodzącymi w szeregi Quinx Squadu. Wśród nich znajdują się Kuki Urie, Ginshi Shirazu, Toru Mutsuki, Saiko Yonebayashi i wspomniany szef grupy, Haise Sasaki/ Ken Kaneki, który już w trakcie krótkiego wideo zaczyna przypominać sobie swoją przeszłość. 

Czego mogą spodziewać się fani? Krwawych i widowiskowych scen walki, ciekawych dyskusji na temat społeczeństwa i tego, co jest akceptowalne, a co nie. Nowe, barwne postaci gwarantują również, że pojawią się przepychanki słowne, żarty i inne wariacje na temat szeroko pojętego „śmieszkowania”.

Premiera „Tokyo Ghoul:re” odbędzie się już 3 kwietnia 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale