Walka o Żelazny Tron z perspektywy prostytutki? George R.R. Martin ma pomysł na spin-off "Gry o tron".

Sergiusz Kurczuk
03.12.2018 12:15
Walka o Żelazny Tron z perspektywy prostytutki? George R.R. Martin ma pomysł na spin-off "Gry o tron". Fot. Chelsea Lauren/REX/Shutterstock/East News

Pisarz George R.R. Martin wpadł na pomysł kolejnego spin-offu "Gry o tron". Tym razem najważniejsze wydarzenia z serialu HBO mielibyśmy zobaczyć z perspektywy szarych mieszkańców Westeros.

Fani "Gry o tron" nie mogą doczekać się finału serialu, a stacja HBO już w ma w planach kolejne produkcje rozgrywające się w Westeros. I tym razem nie chodzi o wcześniej zapowiedziane spin-offy, ale całkiem nową historię dziejącą się w świecie stworzonym przez George'a R.R. Martina. Twórca sagi "Pieśni lodu i ognia" jest bardzo kreatywny. Niedawno pochwalił się pomysłem na kolejny serial opowiadający o mieszkańcach Westeros.

"Gra o tron" - George R.R. Martin ma pomysł na kolejny spin-off

W wywiadzie dla The New York Times pisarz pochwalił się konceptem nowej historii opowiadającej o świecie powołanym do życia w książce "Gra o tron". Do tej pory słyszeliśmy jedynie o spin-offach w formie prequeli, które mają się rozgrywać na długo przed wydarzeniami z pierwszego sezonu serialu "Gra o tron". Tym razem Martin wpadł na pomysł, by opowiedzieć historię ukazaną w 8. sezonach z perspektywy zwyczajnych mieszkańców Westeros. Inspiracją dla pomysłu była sztuka teatralna i film pod tytułem "Rosenkrantz i Guildenstern nie żyją", opowiadających akcję "Hamleta" z oczu dwóch pomniejszych postaci z dzieła Szekspira.

"Hamlet" przewija się w tle, ale tak naprawdę chodzi o Rosenkrantza i Guildensterna. Chciałem zrobić serial pod tytułem "Spear Carries", który w zasadzie rozgrywał się podczas wydarzeń z "Gry o tron", ale nie dotyczyłaby Danny Tyriona i Jaimego. Oni wszyscy byliby jedynie w tle jak Hamlet. To byłoby bardziej na zasadzie: historia kolesia ze Straży Miasta, historia jednej z prostytutek z burdeli Littlefingera, historia o mimie, który znajduje się w mieście i robi swoje sztuczki. Wszyscy biorą udział w różnych wydarzeniach. Myślę, że taki serial byłby fajną zabawą.

Jak widać, Martin pomyślał o wszystkim. Ma już nawet tytuł potencjalnego spin-offu. Trzeba przyznać, że oglądanie ważnych wydarzeń z "Gry o tron" z perspektywy szarego mieszkańca Westeros byłoby całkiem ciekawym doświadczaniem dla wszystkich widzów serialu i czytelników sagi "Pieśni Lodu i Ognia". Do tej pory śledziliśmy bowiem głównie losy członków rodów szlacheckich. Czy kiedykolwiek będzie nam dane ponownie zobaczyć przełomowe momenty w historii walki o żelazny tron z perspektywy strażnika, prostytutki czy kuglarza?

"Gra o tron" - kiedy premiera pierwszego spin-offu?

Na razie nie wiadomo, czy włodarze HBO biorą pod uwagę realizację "Spear Carries". Obecnie potwierdzono, że w przyszłości zobaczymy kilka spin-offów. Pierwszy ma być prequelem opowiadającym o wydarzeniach dziejących się tysiące lat przed historią z "Gry o tron". W rolach głównych wystąpią w nim między innymi Naomi Watts i Josh Whitehouse. Najpierw czeka nas jednak finał "Gry o tron", który trafi na antenę HBO w kwietniu 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.