"WandaVision" - dlaczego w serialu pojawił się gwiazdor "X-Men"?

09.02.2021 14:55
"WandaVision" - dlaczego w serialu pojawił się gwiazdor "X-Men"? Fot. materiały prasowe/Disney+

Serial "WandaVision" w swoim ostatnim odcinku fundamentalnie zmienił oblicze MCU - a przynajmniej tak się może wydawać. Na temat niespodziewanego występu jednego z X-Men wypowiedzieli twórcy produkcji.

WandaVision - skąd wziął się pomysł na występ X-Mana w serialu?

"WandaVision" zaskoczył swoich fanów, gdy pod koniec 5. odcinka w drzwiach domu Wandy i Visiona pojawił się... Pietro Maximoff, który zginął w "Age of Ultron". W roli pojawił się jednak Evan Peters, który grał Quicksilvera/Petera w filmach "X-Men". Cała sytuacja jest bardzo poważna w kontekście mutantów w Marvel Cinematic Universe, a showrunner i scenarzysta Jac Schaeffer stwierdził, że taka zabawa konwencją jest idealna dla serialu.

Polecamy

W rozmowie z oficjalna stroną Marvela zaznaczył jednocześnie, że zadanie nie było aż takie proste, jakby się mogło wydawać:

Bardzo chcieliśmy, żeby wrócił. Ale potem pojawiły się schodki - jak my to logicznie wciśniemy? Jak możemy to uzasadnić. Wiecie, mamy miliony dobrych pomysłów, ale musimy sprawić, żeby one miały sens, żeby pasowały do szerszego kontekstu programu. Serial i tak jest wystarczająco pokręcony - co jest prawdziwe, co jest celowe, co nie? Ale postanowiliśmy pociągnąć za spust i pokazać światu Evana w MCU.

Polecamy

Schaeffer wyjaśnił, że na szczęście Evan Peters nie miał żadnego problemu z powrotem do roli i chętnie przyjął propozycję od Marvel Studios:

Evan od początku był za - jeszcze zanim mu zaproponowaliśmy rolę! Jest fanem komiksów i filmów Marvel Studios. Oprócz tego lubi absurd i dziwne rzeczy, więc przekonanie go nie było trudne. No i przy okazji świetnie się z nim pracuje, jest bardzo utalentowany. 

Scenarzysta i showrunner zapowiedział też, że niedługo wszystko się wyjaśni, a odpowiedzi już czekają na fanów w ostatnich odcinkach "WandaVision":

Prawdę mówiąc postać Jimmy'ego Woo to my. To my staliśmy w pokoju z tablicą, zastanawiając się: co się wydarzy, czy gra tutaj logika, czy wszystko ma sens i do siebie pasuje. Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego, bo wycięliśmy tyle fajnych elementów budowania świata... Ale tak, będą odpowiedzi.

Nowe odcinki "WandaVision" debiutują w piątki na Disney+. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.