"Wandavision" - oto pierwsze reakcje na debiutancki serial aktorski Marvel Studios. Warto czekać?

10.01.2021 10:50
"Wandavision" - oto pierwsze reakcje na debiutancki serial aktorski Marvel Studios. Warto czekać? Fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

W sieci pojawiły się pierwsze reakcje na pierwszy aktorski serial Marvela o tytule "Wandavision". Czy warto poświęcać swój czas na nadchodzącą produkcję?

Pierwsze opinie o Wandavision już trafiły do sieci

Wygląda na to, że tak - dziennikarze i krytycy, którzy mieli okazję zobaczyć kilka pierwszych epizodów "Wandavision" twierdzą, że jak najbardziej warto czekać. Debiutancki serial MCU ma być powiewem świeżości jeśli chodzi o gatunek superbohaterski, a przy okazji oddaje też hołd sitcomom przeszłości (jednocześnie nie naśmiewając się z nich).

Polecamy

Podobno ta konwencja komediowa sprawia, że twórcy dobrze się bawią z narracją, świetnie budując główną zagadkę produkcji - dlaczego nagle do żywych powrócił Vision? Tego oczywiście nie dowiadujemy się w pierwszych 3 odcinkach (bo właśnie tyle epizodów mogli obejrzeć żurnaliści), które przy okazji podobno nie zawierają również żadnych scen akcji.

To prawdopodobnie dobra wiadomość dla tych, których przytłoczyły finały dwóch poprzednich produkcji z MCU, czyli "Avengers: Endgame" i "Spider-Man: Far From Home". 

Polecamy

Inni zaznaczają zaś, że to najprawdopodobniej najdziwniejsza i najbardziej ambitna propozycja od Marvel Studios, a jeżeli wszystkie zapowiedziane dotąd seriale będą stały na podobnym poziomie, to warto na nie czekać.

Każdy odcinek prezentuje inny rodzaj sitcomu, czerpiąc inspirację z różnych bardziej i mniej współczesnych klasyków. Pomaga w tym fakt, że chemia między Paulem Bettanym i Elizabeth Olsen jest niezwykła, aktorzy świetnie się uzupełniają i obydwoje dają podobno "elektryczne" występy. 

Krótko mówiąc, Marvel Studios znowu to zrobili. Przygotowali dobrą produkcję, która powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających fanów MCU - chociażby dlatego, że nie przypomina w żaden sposób niczego, co zaserwowała nam dotąd jakakolwiek superbohaterska franczyza.

A przynajmniej tak twierdzą zagraniczni dziennikarze. Sami będziemy mogli się o tym przekonać już w najbliższy piątek, czyli 15 stycznia 2021 roku, kiedy to na Disney+ zadebiutują dwa pierwsze odcinki "Wandavision". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.