18.07.2019 16:06

"Warhammer 40K" doczeka się własnego serialu telewizyjnego

Gra stworzona przez Ricka Priestly'ego w ciągu wielu lat doczekała się ogromnej ilości adaptacji. Tym razem uniwersum Warhammera doczeka się serialu telewizyjnego.

Warhammer
foto: materiały prasowe/Microsoft

Jak podaje portal Deadline, twórca serialu "The Man in the High Castle" Frank Spotnitz i jego współpracownicy z Big Light Productions zaczynają pracę z Games Workshop, aby stworzyć serial aktorski na podstawie uniwersum Warhammer. Spotnitz ma być nie tylko szefem produkcji, ale także producentem wykonawczym przy projekcie. Poznaliśmy też tytuł nadchodzącego dzieła.

Powstaje serial na podstawie Warhammer

Nadchodzący serial ma nosić tytuł "Eisenhorn" i oczywiście będzie osadzony w uniwersum Warhammer 40K. W oficjalnym oświadczeniu prasowym możemy przeczytać, że:

"

Łamiąca gatunki seria jest osadzona w uniwersum Warhammera 40K, gdzie ludzkość walczy razem o przetrwanie. Kiedy Ziemianie prowadzą niekończącą się wojnę na milionach pól bitewnych, w cieniu rozwija się kolejny konflikt - ten, który prowadzi Imperialna Inkwizycja. Produkcja będzie czerpała z sci-fi, fantasty i opowieści kryminalnych, a "Eisenhorn" skupi się na postaci Inkwizytora Gregora Eisenhorna i jego załogi. Razem chronią świat przed kosmitami, heretykami i demonami. "

Halo
Halo
Przeczytaj także Master Chief ma być głównym bohaterem serialu „Halo” Stevena Spielberga

Na temat projektu wypowiedział się jego twórca, Frank Spotnitz. Artysta jest bardzo podekscytowany nową produkcją i nie może się czekać, aż zaczną tworzyć serial "Eisenhorn":

"

Jesteśmy niesamowicie zadowoleni, że możemy przenieść świat z Warhammera na ekrany telewizorów z Games Workshop. Ta seria jest pełna skomplikowanych dylematów filozoficznych, tradycji i opowieści, które przez lata były budowane na przestrzeni różnych mediów. Oprócz tego mamy naprawdę oddaną bazę fanów, którzy nie wybaczyliby nam, gdybyśmy zrobili przeciętne dzieło. W telewizji nie ma i nie będzie podobnego projektu. Mamy ogromną szansę stworzyć coś pełnego wyobraźni, skomplikowanego, a jednocześnie wywołującego emocje, jednocześnie oddając hołd oryginalnej twórczości pochodzącej z tej wspaniałej sagi. "

Innym producentem wykonawczym z ramienia Big Light będzie Emily Feller. Na razie nie znamy więcej szczegółów dotyczących "Eisenhorna". Nie wiemy nawet, na jakiej platformie streamingowej lub stacji telewizyjnej zadebiutuje serial na podstawie świata Warhammer. Miejmy nadzieję, że więcej detali poznamy w niedalekiej przyszłości. 

Zobacz także: William King: 20 lat grałem w „Warcrafta” i to był mój research do pracy

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Gry