15.03.2017 12:43

„Wataha” z opisem fabuły 2. sezonu i datą premiery

HBO Polska podzieliło się kilkoma szczegółami dotyczącymi 2. sezonu „Watahy”. Jest też przybliżona data premiery.

„Wataha” z opisem fabuły 2. sezonu i datą premiery
foto: materiały prasowe

W pokrytych śniegiem Bieszczadach dobiegły końca zdjęcia do nowej serii odcinków. Zdradzono, że na ekranie zjawią się nowe twarze: Andrzej Konopka, Piotr Żurawski, Helena Norowicz, Grzegorz Damięcki, Weronika Humaj i ukraińska aktorka Anna Donchenko. Autorami scenariusza do drugiego sezonu są Piotr Szymanek (head writer), Marta Szymanek, Katarzyna Tybinka oraz Bartosz Janiszewski. Serial ma zadebiutować jesienią 2017 roku, acz nie podano jeszcze dokładnej daty.

Bogumił Lipski, producent serialu ze strony HBO, opowiedział o nowych odcinkach produkcji

"

Drugi sezon „Watahy” to opowieść o niekończącej się ucieczce, tej rozumianej dosłownie, fizycznej, ale i tej emocjonalnej, od bolesnej przeszłości. To opowieść o tym, że jeśli nie konfrontujemy się z przeszłością, nie jesteśmy w stanie się od niej uwolnić. Okazuje się, że jest ona najgorszym więzieniem, że gdy jest nierozliczona, zawsze wraca, infekując teraźniejszość i przyszłość. Akcja serialu rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach pierwszego sezonu. Chcieliśmy zachować autentyczny upływ czasu. "

O czym będzie opowiadać 2. sezon „Watahy”? Rebrow (Leszek Lichota) ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy, oficjalnie jest poszukiwany. Po odkryciu makabrycznej zbrodni na granicy prokurator Dobosz (Aleksandra Popławska) otrzymuje zadanie poprowadzenia śledztwa i z dużymi obawami wraca w Bieszczady. Markowski (Andrzej Zieliński) twardą ręką trzyma watahę, zyskał zaufanie swoich podwładnych, ale sprawy sprzed lat nie dają mu spokoju.

Do serialu powrócą też znane widzom twarze: Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Anita Jancia Prokopowicz, Mariusz Saniternik i Jacek Beler. Reżyserami drugiego sezonu są Kasia Adamik („Boisko bezdomnych”) oraz Jan P. Matuszyński („Ostatnia rodzina”). Autorem zdjęć został ponownie Tomasz Augustynek. Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentami ze strony ATM GRUPA są Artur Kowalewski i Andrzej Muszyński.

Udostępniono kilka zdjęć z 2. sezonu „Watahy”:

Czekasz na 2. sezon „Watahy”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Galeria Wataha