13.08.2019 09:11

"Watchmen", "Westworld" i "Dolina krzemowa" - serialowe nowości HBO na 2019-2020

Stacja HBO zapowiedziała seriale, które zadebiutują w w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Oprócz kontynuacji dobrze znanych produkcji zobaczymy również wiele nowych tytułów, między innymi "Watchmen" i "Mroczne materie".

kadr z serialu Watchmen
foto: kadr z serialu Watchmen

Miłośnicy seriali będą mieli co oglądać w 2020 roku. Stacja HBO zaprezentowała zajawkę nadchodzących produkcji, które trafią na jej antenę i do bazy serwisu HBO GO. W zapowiedzi pojawiają się nie tylko dobrze znane tytuły takie jak "Dolina krzemowa", "Westworld" czy "Kroniki Times Square", ale również nowości - "Watchmen""Mroczne materie" i "Avenue 5".

Seriale HBO na 2019-2020

Chociaż w ciągu ostatnich kilku lat prym wśród produkcji serialowych wiódł Netflix, ostatnio zaczyna się to zmieniać. Na HBO pojawiają się coraz lepsze produkcje w odcinkach. W 2019 roku absolutnymi hitami był między innymi finałowy sezon "Gry o tron" oraz miniserial oparty na faktach pod tytułem "Czarnobyl". Kolejne miesiące zapowiadają się równie ciekawie i obiecująco dla osób lubiących seriale. Żeby się o tym przekonać, wystarczy obejrzeć zapowiedź tytułów, które będzie można oglądać w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Wśród powracających seriali zobaczyliśmy fragmenty takich produkcji jak  "Westworld", "Niepewne", "Pohamuj entuzjazm", "Kroniki Times Square", "Gracze", "Genialna przyjaciółka", "Sukcesja", "Katarzyna Wielka", "Pokój104", "W potrzebie" oraz finałowy sezon "Doliny krzemowej".

„You Suffer” Napalm Death został wykorzystany w popularnym sitcomie
„You Suffer” Napalm Death został wykorzystany w popularnym sitcomie
Przeczytaj także „You Suffer” Napalm Death został wykorzystany w popularnym sitcomie

Do nowości należy między innymi "The New Pope" z Johnem Malkovichem w roli głównej. Zapowiedziano również wielki powrót Hugh Lauriego, który wystąpi w kosmicznej komedii "Avenue 5". Zobaczymy też kolejną adaptację twórczości Stephena Kinga. Mowa o serialu "The Outsider", w którym wystąpi Ben Mendelsohn. W "I Know This Much Is True" pojawi się inny gwiazdor filmów Marvela - Marka Ruffalo. Drugi sezon "Wielkich kłamstewek" nie przypadł widzom do gustu tak bardzo, jak pierwszy. Z tego powodu stacja powoła do życia całkiem nowy thriller z Nicole Kidman - "The Undoing". Zadebiutują również nowe miniseriale - "Our Boys", "Mrs. Fletcher", "The Plot Against America". 

Najbardziej wyczekiwanymi nowymi tytułami są jednak "Watchmen" oraz "Mroczne materie".

James McAvoy i X-23 z "Logana" w nowym serialu HBO. Zobaczcie zwiastun "His Dark Materials"
James McAvoy i X-23 z "Logana" w nowym serialu HBO. Zobaczcie zwiastun "His Dark Materials"
Przeczytaj także James McAvoy i X-23 z "Logana" w nowym serialu HBO. Zobaczcie zwiastun "His Dark Materials"

"Watchmen" - kiedy premiera na HBO?

"Watchmen", zadebiutują jeszcze w roku 2019. Tytuł znalazł się w zapowiedzi, ponieważ jego emisja zakończy się w przyszłym roku. Premiera nieformalnej kontynuacji słynnego komiksu Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa została zapowiedziana na październik 2019. Na razie nie podano jednak jeszcze konkretnej daty.

Watchmen
Watchmen
Przeczytaj także "Watchmen": Alan Moore skrytykował serial. Twórca produkcji mu odpowiedział: "Spier*alaj"

Za serial, dziejący się w alternatywnej przyszłości rzeczywistości znanej ze "Strażników" odpowie Damon Lindelof. W rolach głównych wystąpią Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens, Andrew Howard oraz Jeremy Irons.

Foto: materiały promocyjne HBO
Foto: materiały promocyjne HBO
Przeczytaj także Helen Mirren jako Katarzyna Wielka w zwiastunie. O czym opowie serial?

Nie będzie to jedyny serial, którego premierę zobaczymy w 2019 roku. Oprócz "Watchmen" w ciągu najbliższych czterech miesięcy zobaczymy "Katarzynę Wielką", "Mroczne materie", "Kroniki Times Square", "Sukcesję", "Graczy", "Dolinę krzemową", "Our Boys", "Mrs. Fletcher" oraz "Pokój 104".

Zobacz też: Top 13: Najlepsze seriale oryginalne HBO [RANKING]

Tagi: Seriale Watchmen Mark Ruffalo Westworld Nicole Kidman