"Watchmen" - pierwsze recenzje nowego serialu HBO. Warto obejrzeć?

21.10.2019 11:21
"Watchmen" - pierwsze recenzje nowego serialu HBO. Warto obejrzeć? Fot. kadr z serialu Watchmen/HBO

W niedzielę 20 października 2019 roku zadebiutował nowy serial HBO "Watchmen", który jest kontynuacją powieści graficznej o tym samym tytule autorstwa Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa.

Po miesiącach oczekiwań i spekulacji, widzowie nareszcie mieli okazję zobaczyć debiutancki odcinek serialu "Watchmen", który jest kontynuacją powieści graficznych o tym samym tytule. Czy produkcja dorównuje oryginałowi? Czy oddaje mu hołd? I przede wszystkim - czy warto poświęcić tytułowi swój czas? Cóż, trudno by pierwszy odcinek miał odpowiedzieć na wszystkie te pytania, ale wiemy, że historia jest na tyle ciekawa, iż warto poświęcić godzinę swojego czasu na "Watchmen".

Watchmen - warto obejrzeć? Pierwsze reakcje i opinie

Pierwszy odcinek "Watchmen" zadebiutował na HBO w niedzielę 20 października i w trakcie epizodu na mediach społecznościowych pojawiło się dużo opinii nt. serialu. Epizod dostarczył widzom sporo kontrowersyjnych i brutalnych wątków, które spowodowały, że ludzie zaczęli żywo dyskutować. My jednak postaramy się ograniczyć spoilery do minimum i wybraliśmy dla was te najmniej zdradzające opinie.

Jestem chyba w pełni kupiony przez ten serial. Bawi się dużą ilością pomysłów i jestem bardzo podekscytowany, by zobaczyć, co się stanie w przyszłości.

WATCHMEN jest... lepszy niż się spodziewałem? Czekałem cały czas, aż coś im się zepsuje. Nigdy nie wydziałem chyba tragedii w Tulsy z 1921 roku na ekranie w żadnym gatunku.

WATCHMEN to najlepszy odcinek pilotażowy, który widziałem od lat. Lindelof i spółka stworzyli pół-sequel, który aktualizuje najważniejsze punkty oryginału, jednocześnie unikając krytyki wobec niego. Serial jest tym, czy dla "Blade Runnera" był "Blade Runner 2049" i mówię to jako komplement. Jestem kupiony.

WATCHMEN dawkuje nam informacje i wyjawia je w bardzo określonym tempie. Moja porada? Jeśli podobała wam się premiera, to obejrzyjcie cały serial.

Wiem, że Lindelof powiedział, żeby wstrzymać się z opiniami o "Watchmen" dopóki nie obejrzymy całego sezonu, ale ten pierwszy odcinek był absolutnie niesamowity.

Przeczytaj także

"Strażnicy" to amerykański komiks liczący pierwotnie 12 zeszytów, które ukazywały się w latach 1986-1987. Opowieść graficzna mówi o historii byłych superbohaterów, którzy chociaż już dawno są na emeryturze, po raz kolejny się spotykają i stawiają czoła nowemu zagrożeniu. Autorami komiksu są twórcy Alan Moore oraz Dave Gibbons. W 2009 roku opowieść doczekała się filmowej adaptacji w reżyserii Zacka Snydera.

Pierwszy epizod "Watchmen" pojawił się 20 października 2019 roku na HBO, a kolejne odcinki będą dostępne co tydzień na HBO GO. 

Zobacz także: "Watchmen", "Westworld" i "Dolina krzemowa" - serialowe nowości HBO na 2019-2020

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.