"Watchmen" - znamy datę premiery serialu HBO

04.09.2019 10:44
"Watchmen" - znamy datę premiery serialu HBO Fot. kadr z serialu Watchmen

Stacja HBO w końcu zdradziła, kiedy zobaczymy serial "Watchmen". Produkcja jest luźną kontynuacją słynnego komiksu Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa pod tytułem "Strażnicy".

Fani kultowej powieści graficznej "Strażnicy" od dawna czekają na serial, który pokaże dalsze losy świata, w którym superbohaterowie istnieją naprawdę. Będą jeszcze musieli uzbroić się w cierpliwość, ale stacja HBO w końcu zdradziła, kiedy zadebiutuje pierwszy odcinek "Watchmen".

"Watchmen" - kiedy premiera na HBO

O produkcji było głośno od wielu miesięcy. Fani dzieła Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa nie mogą się doczekać, by zobaczyć, w jaki sposób twórcy serialu postanowili kontynuować historię o prawdziwych superbohaterach. Do tej pory zaprezentowano kilka zwiastunów ukazujących fragmenty pierwszego sezonu, ale nie było żadnych konkretów dotyczących daty premiery. Wiadomo było jedynie, że serial zadebiutuje pod koniec 2020 roku.

Przeczytaj także

W końcu na oficjalnym Twitterze "Watchmen" pojawił się teaser zdradzający, kiedy obejrzymy pierwszy odcinek.

W krótkiej animacji pojawiła sie konkretna data premiery - 20 października 2019 roku. Oznacza to, że kontynuacja "Strażników" zadebiutuje za niespełna dwa miesiące. Teaser został utrzymany w stylistyce nawiązującej do komiksu Moore'a i Gibbona. Pojawia się w nim również charakterystyczny symbol, przejawiający się niejednokrotnie w słynnej powieści graficznej - zegar.

Przeczytaj także

Tworzą go dwa słowa - "Everything Begins" , czyli "Wszystko się zaczyna". Zegar z zapowiedzi nie tylko odlicza czas do premiery serialu, ale również do wydarzenia, które wstrząśnie jego bohaterami. Podobnie było w przypadku komiksu, gdzie nad światem wisiało ryzyko zagłady. Okazało się, że stoi za nią jeden z bohaterów, który pragnął uczynić świat lepszym miejscem.

Przeczytaj także

"Watchmen" - o czym będzie serial?

W produkcji HBO zobaczymy reperkusje planu, który zmienił całą planetę. Twórcy nie powołali do życia tradycyjnej kontynuacji. "Watchmen" jest raczej alternatywną wersją przyszłości świata przedstawionego w "Strażnikach". Z tego powodu pojawią się dobrze znani bohaterowie, jak Ozymandiasz czy Dr. Manhattan, ale główną rolę pełnić będą zupełnie nowe postacie. Na razie nie zdradzono szczegółów fabularnych, więc serial jest owiany w pewnym sensie tajemnicą. 

Przeczytaj także

Za "Watchmen" odpowiada Damon Lindelof. W rolach głównych wystąpili Jeremy Irons, Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Tom Mison, James Wolk, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith oraz Adelynn Spoon. Serial będzie dostępny w HBO i w HBO GO.

Przeczytaj także

Zobacz też: Robert Redford zagra... Roberta Redforda w serialu "Watchmen"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.