Według praw nauki Jaime Lannister powinien zginąć

Sergiusz Kurczuk
14.08.2017 13:15
Według praw nauki Jaime Lannister powinien zginąć Fot. EastNews/HBO

Fani „Gry o tron” wstrzymali oddech, gdy Jaime Lannister wpadł do jeziora w pełnej zbroi w ostatnim fragmencie 4. odcinku najnowszego sezonu. W tej kwestii nauka jest bezlitosna. Rycerz nie miał prawa przeżyć. 

4. odcinek 7. sezonu „Gry o tron” był jednym z najbardziej emocjonujących momentów w nowej serii i w całym serialu w ogóle. Chociaż trwał niecałą godzinę, (był najkrótszym odcinkiem w historii produkcji HBO), twórcy zdołali zmieścić w tym czasie naprawdę sporo. Wątek, który wzbudził najwięcej emocji to potyczka wojska Lannisterów z armią Daenerys Targaryen. W pewnym momencie Jaime Lannister podjął desperacki krok i zaczął szarżę na siedzącą na smoku Drogonie Dany. Gdyby nie nagła reakcja Bronna, po przystojniaku zostałby tylko popiół. Niestety Jaime wpadł z deszczy (ognia) pod rynnę. Bronn uratowł kompana, ale oboje wpadli do jeziora.

Chociaż podczas szarży zbiornik wydaje się dość płytki, w następnym ujęciu widzimy, że jezioro ma zdradzieckie brzegi i jest naprawdę głębokie. Odcinek zakończył się cliffhangerem, bo nie wiadomo było, czy Jaime i Bronn przeżyli, czy jezioro stało się ich grobem. Fani serialu nie kryli swojego rozgoryczenia z ewentualnej straty jednego z głównych bohaterów serialu. Okazuje się, że z naukowego punktu widzenia Jaime nie miałby szans na przeżycie. Pełna zbroja jest zbyt ciężka, żeby w niej pływać, co udowodnili jakiś czas temu Pogromcy Mitów i pewien miłośnik średniowiecza.

Jest jednak spora szansa na to, że Jaime przeżyje niemiłą przygodę z jeziorem. W końcu całej walce przyglądał się jego rodzony brat Tyrion. Być może posłał ludzi, żeby wyłowili Lannistera. Poza tym Bronn nie miał na sobie cięzkiej metalowej zbroi, tylko skórzną, w której o wiele łatwiej pływać. Być może towarzysz broni pomógł Jaimemu. A może rycerz ocalał w jeszcze inny sposób i zostało to ujawnione w 5. odcinku serialu? Nie będziemy Wam psuć przyjemności. Przekonajcie się sami, oglądając produkcję  HBO

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.