18.05.2018 13:19

West Coast Avengers powraca z młodymi członkami grupy

Marvel Comics reaktywuje oddział Avengers z Zachodniego Wybrzeża. Drużynę stanowią w większości stosunkowo nowi, młodzi superbohaterowie. 

Weast Coast Avengers #1 (2018)
foto: okładka komiksu Weast Coast Avengers #1 (2018)

Avengers nigdy za wiele! Takiego zdania jest najwidoczniej szefostwo wydawnictwa Marvel Comics, bo zapowiedziano nowy komiks poświęcony podgrupie drużyny, która zajmuje się ratowaniem świata z Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Zaprezentowano już okładkę pierwszego numeru „West Coast Avengers” oraz członków odświeżonego teamu. Czego będzie dotyczyć nowa seria?

„West Coast Avengers” - kto dołączył do grupy?

Tym razem nie chodzi o raperów. Większość superbohaterów Marvela zamieszkuje Wschodnie Wybrzeże, a konkretnie okolice Nowego Jorku. Co jednak, kiedy złoczyńcy postanowią zaatakować na Zachodzie? Quinjety są szybkie, ale po co tracić czas? Lepiej stworzyć zamiejscowy oddział grupy, który w razie czego zajmie się zagrożeniem. Z tego powodu powstało nowe wcielenie grupy West Coast Avengers. Historię napisze Kelly Thompson, a rysunkami zajmie się Stefano Caselli. Do składu należeć będą głównie stosunkowo nowi, młodzi bohaterowie. W grupie pojawią się dwie wersje Hawkeye'a - Clint Barton oraz Kate Bishop, damska wersja Deadpoola o pseudonimie Gwenpool, zbuntowany były członek X-Men znany jako Kid Omega, chłopak Kate o imieniu Johnny, czyli Fuse oraz jej koleżanka ze składu Young Avengers - America Chavez. Okładka zapowiada, że komiks będzie utrzymany w pogodnym, humorystycznym tonie. 

West Coast Avengers 1 (2018)

Kate będzie potrzebowała pomocy, by ocalić Los Angeles. W tym celu uformuje się grupa herosów, którzy w większości nie mają ze sobą nic wspólnego. Opis komiksu wygląda obiecująco.

"

Hawkeye (Kate Bishop). Hawkeye (Clint Barton). Koleś imieniem Fuse. Nigdy przenigdy nikt nie nazwał ich „wielką trójką”... czegokolwiek. A teraz połączyli siły by... no dobra, zrobili to po raz drugi. Dzięki bogu wzięli również ze sobą Americę Chavez, Gwenpool i Kid Omegę. Zaraz. Co? Właśnie tak! To nowi West Coast Avengers, synu. Módl się za nich, żeby udało się im ocalić świat, ponieważ coś wielkiego zmierza na Zachodnie Wybrzeże.  "

West Coast Avengers - kim są?

To nie pierwszy raz, kiedy twórcy komiksów Marvela wpadli na pomysł, by stworzyć oddział Avengers z Zachodniego Wybrzeża. W 1984 roku powstała 4-zeszytowa miniseria zatytułowana „West Coast Avengers”, w której ambitny Hawkeye miał w końcu okazję zaprezentować się jako lider grupy. Zespół powstał z inicjatywy Visiona, po tym, jak liczba członków oryginalnych Avengers przekroczyła rządowe dyrektywy. Do grupy należeli Wonder Man, Tigra, Iron Man (James Rhodes) oraz świeżo upieczona żona łucznika -  Mockingbird. Pomysł się sprawdził i wkrótce powstał już regularnie ukazujący się volume 2. przygód West Coast Avengers, do których dołączyli Vision i Scarlet Witch. Serię zakończono jednak w 1989 roku po 47 numerach. 

West Coast Avengers vol. 2 #2

Jak widac, twórcy komiksów wykorzystują popularności filmu „Avengers: Infinity War”, by wypromować mniej rozpoznawalne postacie. Czy Barton ponownie wcieli się w przywódcę drużyny? A może dzieciaki o supermocach wejdą mu na głowę? No i przede wszystkim, czym jest zbliżające się do Los Angeles zagrożenie? Przekonamy się w 22 sierpnia 2018 roku, kiedy komiks trafi do sklepów. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers X-Men Deadpool Marvel Komiks Marvel Comics