„Westworld”: Czy jesteś w stanie rozszyfrować tajemny kod, który prowadzi do ukrytego zwiastuna 2. sezonu?

Natalia Hluzow
28.03.2018 16:55
„Westworld”: Czy jesteś w stanie rozszyfrować tajemny kod, który prowadzi do ukrytego zwiastuna 2. sezonu? Fot. kadr z serialu "Westworld"

Twórcy „Westworld” dbają o to, by pełna tajemnic i ukrytych znaczeń była nie tylko fabuła serialu, ale także otaczająca go kampania promocyjna.

Na początku lutego 2018 roku informowaliśmy, że chętni na wycieczkę do parku Westworld powinni odwiedzić specjalną stronę discoverwestworld.com, która imituje autentyczny portal poświęcony temu unikatowemu centrum rozrywki. Już wtedy pojawiły się informacje, że gdzieś na stronie ma znajdować się kod prowadzący do tajemnego zwiastuna „Westworld 2”. Jednak nigdzie nie można było go odnaleźć. Aż do teraz...

Ukryty zwiastun „Westworld 2”

By dotrzeć do ukrytego trailera 2. sezonu „Westworld” trzeba połączyć ze sobą kilka elementów. Prócz odkrycia strony internetowej zachęcającej do odwiedzenia Westworld, należy też dokładnie przestudiować znajdujący się na niej oficjalny plakat promujący „Westworld 2”. 

plakat ww2 Fot. foto: materiały prasowe

Jeśli dobrze przyjrzymy się powyższej grafice, zauważymy, że poza oczywistymi elementami jak sęp czy zakrwawiony kapelusz, pojawiają się na niej tajemnicze liczby. Dalej nic? W takim razie spójrzcie jeszcze raz na przykładowy fragment plakatu ukazujący horyzont:

fragment plakatu Fot. foto: materiały prasowe

Umieszczono na nim ciąg następujących znaków: 687474703A2F2F6269742E6C792F3246447A696567. Jeśli wiecie, co z nim zrobić, gratulujemy! Właśnie odkryliście sekretny zwiastun „Westworld 2”. Jeśli jednak macie pewne (zrozumiałe) problemy z jego rozszyfrowaniem, zapraszamy na kolejną stronę.

Jak rozszyfrować kod z plakatu „Westworld 2”?

W celu rozwiązania zagadki należy wykonać następujące działania:

1. Domyślić się, że ciąg znaków stanowi zapis w systemie szesnastkowym (heksadecymalnym), gdzie oprócz cyfr 0-9 występują litery A,B,C,D,E,F co daje łącznie 16 znaków.

2. Znać standard kodowania tekstu ASCII (American Standard Code for Information Interchange) stosowany w komputerach i innych urządzeniach, w ramach którego 128 liczb ma przypisane do siebie litery, cyfry, znaki przestankowe i komendy (można je zamontować w dowolnym systemie: binarnym, dziesiętnym, szesnastkowym).

3. Pogrupować umieszczone na plakacie 42 znaki w kody dwuznakowe, które po przekształceniu z użyciem ASCII dla systemu szesnastkowego dadzą następujący skrócony link: http://bit.ly/2FDzieg

4. Cieszyć się swoim odkryciem, mając w pamięci fakt, że 2. sezon „Westworld” nosi podtytuł „The Door”.

Dla wszystkich, którzy (podobnie jak autorka tego tekstu) nie są w stanie samodzielnie dokonać tego odkrycia, mamy też łatwiejsze rozwiązanie. Wystarczy znaleźć jakikolwiek konwerter heksadecymalnego kodu na tekst i otrzymać ten sam rezultat. Natomiast dla najbardziej leniwych odkryty zwiastun prezentujemy poniżej:

Premiera „Westworld 2” została zapowiedziana na 22 kwietnia 2018 roku. Po raz pierwszy w Polsce serial HBO będą mogli oglądać nie tylko posiadacze specjalnych pakietów telewizyjnych czy internetowych, lecz wszyscy, którzy założą konto na platformie streamingowej stacji. HBO GO jest dostępne dla wszystkich internautów od 26 marca 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.