02.05.2018 11:20

„Westworld”: HBO ogłosiło 3. sezon serialu

„Westworld 2” pojawiło się na antenie HBO zaledwie 2 odcinki temu, a stacja już ogłosiła powstanie kolejnego sezonu o futurystycznych parkach rozrywki.

Westworld 2 Dolores
foto: kadr z serialu "Westworld"

„Westworld” nie jest może fenomenem w historii telewizji na miarę „Gry o tron”, jednak nie da się ukryć, że to kolejny strzał w dziesiątkę HBO. Stacja słynąca z doskonałych produkcji oryginalnych, wprowadziła na ekrany tę niepokojącą opowieść o parku niecodziennej rozrywki w październiku 2016 roku. Serial od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem, co poskutkowało realizacją 2. sezonu „Westworld”, którego premiera odbyła się 22 kwietnia 2018 (23 kwietnia w Polsce). Nowa decyzja stacji sugeruje, że „Westworld 2” również spełnił oczekiwania pod względem oglądalności - HBO ogłosiło właśnie powstanie 3. sezon serialu.

„Westworld 3” - co czeka nas w kolejnym sezonie?

W 1. sezonie serialu mieliśmy okazję zapoznać się z nietypowym parkiem rozrywki, który przenosi swoich gości do świata Dzikiego Zachodu, gdzie mogą grabić, mordować i gwałcić umieszczone tam specjalnie w tym celu humanoidalne hosty. 2. sezon „Westworld” o tajemnym podtytule „The Door” ukazuje bunt hostów i jego konsekwencje oraz otwiera drzwi do zupełnie nowych światów, w tym zapowiadanego już wcześniej Shogun World. 

Na typ etapie trudno nawet spekulować, co czeka nas w kolejnym sezonie, jednak możemy spodziewać się kolejnej dawki tajemnic, zwrotów akcji i wizualnych wrażeń. Kluczem do sukcesu serialu jest bowiem tandem złożony z Jonathana Nolana i Lisy Joy, którzy dokładają wszelkich starań, by efekt końcowy był ambitny i satysfakcjonujący zarówno dla nich jako artystów, jak i dla nas -widzów. Jak zapowiedział Casey Bloys, dyrektor programowy HBO:

"

Możliwość współpracowania z wyjątkowo utalentowanymi Jonathanem Nolanem i Lisą Joy oraz ich zdolną obsadą i ekipą była dla nas nieprzeciętną przyjemnością. Począwszy od inspirującej historii po niesamowitą oprawę wizualną, jesteśmy niezmiernie podekscytowani, by dowiedzieć się, gdzie zawiedzie nas kolejny rozdział.  "

„Westworld 2” - gdzie oglądać?

2. sezon „Westworld” zadebiutował na antenie HBO 22 kwietnia 2018 roku, gromadząc przed telewizorami 2,1 milionów widzów podczas pierwszej emisji. W Polsce możemy oglądać go od 23 kwietnia 2018 - w każdy poniedziałek na HBO i HBO GO.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale HBO Westworld