16.12.2019 13:39

"Wiedźmin": Andrzej Sapkowski na planie serialu Netfliksa [WIDEO]

Netflix udostępnił wideo, w którym możemy zobaczyć, jak Andrzej Sapkowski zwiedza plan zdjęciowy "Wiedźmina" i rozmawia z showrunnerską - Lauren Schmidt Hissrich.

Andrzej Sapkowski i Lauren Schmidt Hissrich
foto: materiały promocyjne/Netflix

Już niedługo na Netfliksie pojawi się pierwszy sezon "Wiedźmina". Twórca przygód Geralta z Rivii - Andrzej Sapkowski, został zaproszony na plan serialu i odbył rozmowę z showrunnerką serialu Lauren Schmidt Hissrich. Twórcy serialu zaprezentowali wideo z tej historycznej chwili.

"Wiedźmin" - Andrzej Sapkowski na planie serialu

Andrzej Sapkowski w rozmowie z Lauren Schmidt Hissrich wspomniał o swojej inspiracji do napisania historii Wiedźmina i o tym, czy będzie oglądał jej serialową adaptację. Zaprezentowano też kilka ujęć z planu zdjęciowego serialu.

Jak widać, Sapkowski jest bardzo otwarty na serialową wersję swoich dzieł. Czy po premierze serialu pisarz zdradzi, co mu się najbardziej podobało, a co powinno zostać zmienione? Przekonamy się za kilka dni.

Henry Cavill jako wiedźmin
Henry Cavill jako wiedźmin
Przeczytaj także Wiedźmin czyta "Wiedźmina". Henry Cavill promuje serial czytając fragmenty "Ostatniego życzenia"

"Wiedźmin" - kiedy premiera?

Wiedźmin" zadebiutuje w bazie Netfliksa już 20 grudnia 2019 roku. W serialu wystąpili między innymi Henry Cavill, Freta Allan, Anya Chalotra, Joey Batey, MyAnna Buring oraz Maciej Musiał. Platforma streamingowa już potwierdziła, że powstanie drugi sezon serialu. Na razie nie zdradzono daty jego premiery.

Foto: materiały prasowe Netflix/ Katalin Vermes
Foto: materiały prasowe Netflix/ Katalin Vermes
Przeczytaj także Maciej Musiał, Henry Cavill i inni na pokaźnej porcji zdjęć z "Wiedźmina"

Zobacz też: Wiedźmin będzie słowiański. Część potworów stworzono inspirując się polskim folklorem [WIDEO]

Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix