"Wiedźmin" - Henry Cavill o Geralcie: "on jest połączeniem Supermana i Batmana"

04.12.2019 09:28
"Wiedźmin" - Henry Cavill o Geralcie: "on jest połączeniem Supermana i Batmana" Fot. kadr z serialu "Wiedźmin"/Netflix

Pełną parą ruszyła promocja "Wiedźmina" Netfliksa, a to oznacza, że twórcy i aktorzy produkcji zaczęli udzielać wielu wywiadów. Jedną z takich osób jest oczywiście Henry Cavill, który w ciekawy sposób zdefiniował postać Geralta.

"Wiedźmin" zdobył wielbicieli na całym świecie przez opowiadanie dorosłych i poważnych historii, którymi bohaterami są bardzo ciekawe, a także charakterystyczne postaci. Geralt zdobył popularność swoim stoickim spokojem, nieco cynicznym podejściem do życia, ale jednocześnie byciem w głębi serca dobrym człowiekiem (czy właściwie wiedźminem). Ciekawy opis Białego Wilka przedstawił Henry Cavill, który zagrał Geralta w "Wiedźminie" Netfliksa.

Henry Cavill o Geralcie: połączenie Batmana i Supermana

Niedawno w sieci pojawiły się fragmenty wywiadu Henry'ego Cavilla z Kevinem McCarthym. Panowie porozmawiali na temat głośnej wersji reżyserskiej "Ligi Sprawiedliwości", przyszłości Supermana, ale także oczywiście o "Wiedźminie". Aktor znalazł całkiem ciekawy sposób na połączenie dwóch odległych od siebie tematów i stwierdził, że Geralt to połączenie Batmana i Supermana:

Są między nimi spore podobieństwa. Geralt z Rivii jest w pewien sposób mieszaniną Supermana i Batmana. Jest większy, silniejszy i szybszy od normalnej osoby, ale jest też świetnym detektywem. Był osierocony, opuszczony, dorastał w niesamowicie trudnych warunkach i został świetnie wyszkolony. Więc jeżeli zrobilibyśmy koktajl z tych dwóch bohaterów, a następnie wlali go do tego średniowiecznego/fantastycznego świata, to prawdopodobnie otrzymałbyś Geralta z Rivii.

Przeczytaj także

Cavill zauważył również podobieństwa między charakterami bohaterów, twierdząc, że postawę wiedźmina również możemy określić połączeniem Mrocznego Rycerza i Człowieka ze Stali:

Z zewnątrz jest bardziej Batmanem, ale w środku ma serce Supermana. To naprawdę, naprawdę ciekawe doświadczenie. Taka postać wymaga naprawdę sporych umiejętności, by odpowiednio pokazać takie kompleksowe niuanse.

Nowy serial "Wiedźmin" zadebiutuje na Netfliksie już 20 grudnia 2019 roku. W rolach głównych zobaczymy Anyę Chaltorę, Freyę Allan oraz oczywiście Henry'ego Cavilla.

Zobacz także: Na polskiej premierze "Wiedźmina" Netflix zaprezentuje aż trzy odcinki serialu?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.