"Wiedźmin" - Henry Cavill opowiedział dlaczego Płotka jest tak ważna dla Geralta

23.07.2019 12:33
"Wiedźmin" - Henry Cavill opowiedział dlaczego Płotka jest tak ważna dla Geralta Fot. materiały prasowe/Netflix

Niedawno Netflix pokazał pierwszy zwiastun "Wiedźmina" z Henrym Cavillem w roli głównej. Materiał wywołał spore zamieszanie w sieci, a aktorzy udzielili sporo wywiadów na temat nadchodzącej produkcji.  

Wielkie podekscytowanie produkcją szybko jednak zmieniło się w zadawanie ciężkich pytań. Jednym z nich były rozmowy na temat Płotki, czyli wiernego konia Geralta. Na szczęście Henry Cavill opowiedział o zwierzaku na panelu "Wiedźmina" podczas Comic-Conu. Wyjaśnił to, jak ważną rolę Płotka odgrywa w życiu Geralta.

Henry Cavill o Płotce - jest ważna w życiu Geralta

Aktor wcielający się w Wiedźmina stwierdził, że Płotka jest punktem łączącym Geralta z ludzkością i jego stroną emocjonalną:

Ojejku, Geralt nie byłby Geraltem bez Płotki. Poznajemy ją na samym początku historii i jak doskonale wiecie, ona jest czymś więcej, niż tylko koniem. Ona jest punktem łączącym Geralta z rzeczywistością. Nadaje to imię każdemu swojemu wierzchowcowi. Przez to, że Geralt ma 100 lat i konie nie żyją tak długo, to miał już kilka Płotek. To ona jest jego połączeniem z ludzką stroną życia.

Przeczytaj także

Cóż, bardzo dobrze to połączenie między Geraltem a Płotką było widoczne w jednej z misji zawartej w rozszerzeniu "Krew i wino" do "Wiedźmina 3". Wiedźmin pod wpływem grzybów halucynogennych zaczął rozumieć Płotkę, dzięki czemu mogli spokojnie porozmawiać na tematy związane z ich wspólnymi przygodami. Dodatkowym ciekawym aspektem był fakt, że głos młodej klaczy w polskiej wersji językowej podkładał sam Wojciech Mann, co nie uszło uwadze czujnego wiedźmina. Ta misja niewątpliwie sprawiła, że każdy gracz zaczął patrzeć na Płotkę z zupełnie innej perspektywy. 

Wygląda na to, że chociaż twórcy adaptują książki (gdzie Płotka nie była tak ważną postacią), to wiedzą o miłości fanów do wiernego konia Geralta. "Wiedźmin" ma się pojawić na Netfliksie jeszcze w 2019 roku. Według plotek miałoby się to stać w grudniu.

Zobacz także: W jaki sposób Henry Cavill dostał rolę w Wiedźminie?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.