04.02.2019 11:46

"Wiedźmin": Henry Cavill pokazał kolejne zakulisowe zdjęcie. Poznaliśmy też nowego członka obsady

Gwiazdor nadchodzącego serialu o zabójcy potworów pokazał nowe zdjęcie z pracy nad "Wiedźminem". Aktor pozował ze swoją drugą popularną postacią, Supermanem.

Henry Cavill The Witcher
foto: materiały prasowe

Kariera Henry'ego Cavilla ruszyła z kopyta po występie w filmie "Człowiek ze stali". Aktor od tamtego czasu dwukrotnie wcielił się w Supermana (w "Batman v Superman" i "Lidze Sprawiedliwości), dostał angaż w najnowszej części "Mission: Impossible - Fallout", a teraz jest gwiazdą serialu "Wiedźmin" Netfliksa, w którym wcieli się w Geralta z Rivii, główną postać serii książek Andrzeja Sapkowskiego i gier CD Projekt Red. 

Wiedźmin: Henry Cavill jako Geralt

I chociaż wiele osób skrytykowało za wybór Cavilla do roli Geralta, to twórcy serialu (w tym Tomasz Bagiński) mocno wierzą w umiejętności i charyzmę Brytyjczyka. Sam aktor jest zakochany w roli, co potwierdza swoją aktywnością na mediach społecznościowych - tym razem Cavill pochwalił się muskulaturą, którą zbudował na potrzeby "Wiedźmina", pozując obok swojego starego znajomego, Supermana. Zobaczcie imponującą sylwetkę aktora:

"

Nie zawszę ćwiczę, ale kiedy już muszę, to ćwiczę z Supermanem. "

Sapkowski i CD Projekt bliscy ugody w sprawie 60 mln złotych
Sapkowski i CD Projekt bliscy ugody w sprawie 60 mln złotych
Przeczytaj także Sapkowski i CD Projekt bliscy ugody w sprawie 60 mln złotych

Wiedźmin - nowe nazwisko w obsadzie

Cavillowi będzie towarzyszyła ogromna obsada wcielająca się w znane książkowe postaci, takie jak Yennefer (Anya Chalotra), czy Ciri (Freya Allan). Do tej grupy dołączył także szerzej nieznany szkocki aktor Blair Kincaid, który wcieli się w Cracha an Crait, jednego z jarlów na wyspach Skellige. Zdjęcie aktora pojawiło się na Instagramie 18-letniej aktorki Gaii Mondadori, która wcieli się w nieznaną postać:

Wiedźmin - kiedy premiera?

Pierwszy klaps na planie "Wiedźmina" padł wraz z końcem października 2018 roku. Premiera została zapowiedziana na rok 2019. Na razie nie podano w tej kwestii żadnych konkretów. Biorąc jednak pod uwagę plan pracy twórców "Wiedźmina", prawdopodobnie serial trafi na serwis Netflix pod koniec przyszłego roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix Henry Cavill