22.01.2020 08:52

"Wiedźmin" - Netflix przygotowuje film, rozgrywający się w świecie Geralta z Rivii

Według najnowszych informacji Netflix przygotowuje animowany spin-off na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Za produkcję ma odpowiadać Tomasz Bagiński.

Wiedźmin
foto: kadr z serialu Wiedźmin

Serial "Wiedźmin" odniósł ogromny sukces. Netflix już przygotowuje drugi sezon i ma pomysły na dalsze przygody Geralta z Rivii. To jednak nie wszystko. Według najnowszych informacji platforma streamingowa ma w planach filmowy spin-off. O czym opowie?

"Wiedźmin" - filmowy spin-off Nefliksa

Jak donosi Writers Guild of America, trwają prace nad filmem, który rozegra się w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Informacje na temat podobnej produkcji pojawiły się już jakiś czas temu, ale wygląda na to, że dzięki popularności serialu, w końcu zdecydowano się ją powołać do życia. Według najnowszych informacji za animowany film odpowie Tomasz Bagiński. Polski twórca nie zdradził jednak żadnych szczegółów.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także W Niemczech wydano "Wiedźmina" z Michałem Żebrowskim. Okładka przypomina grafikę z gry CD Projekt Red

Scenariusz do filmu pod tytułem "The Witcher: Nightmare of the Wolf" stworzy Beau DeMayo, który pracował nad pierwszym odcinkiem "Wiedźmina". Całkiem możliwe, że spin-off nie będzie jedyną tego typu produkcją i wkrótce zobaczymy kolejne podobne tytuły, skupiające się na pobocznych wątkach ukazanych w serialu. Istnieje szansa, że w "Nightmare of the Wolf" nie zobaczymy takich bohaterów jak Geralt z Rivii, Yennefer z Vengerbergu czy księżniczka Ciri. Nawet jeśli się pojawią, będą to epizody. Na razie są to jednak spekulacje, ponieważ Netflix do tej pory oficjalnie nie potwierdził prac nad animowanym spin-offem "Wiedźmina".

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" - 2. sezon serialu powstanie w Szkocji. Ekipa wyruszyła na poszukiwania miejsc do zdjęć

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

 Wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu "Wiedźmina" można oglądać w bazie serwisu. W planach jest kontynuacja serialu. Już zapowiedziano, że drugi sezon zadebiutuje w roku 2021. Zdjęcia rozpoczną się w Londynie w lutym 2020 roku. W rolach głównych powrócą Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Poznaliśmy szczegóły fabularne 2. sezonu "Wiedźmina". Fani będą zadowoleni

Zobacz też: "Wiedźmin" - sezon 1 [RECENZJA]

Tagi: Seriale Wiedźmin Tomasz Bagiński Netflix Andrzej Sapkowski