17.05.2017 13:21

„Wiedźmin” Tomasza Bagińskiego będzie serialem Netfliksa

Jednak nie film fabularny, a serial... Netfliksa! Tomek Bagiński będzie jednym z kilku reżyserów, którzy zajmą się produkcją.

„Wiedźmin” Tomasza Bagińskiego będzie serialem Netfliksa
foto: materiały prasowe

Netflix pracuje nad nowym anglojęzycznym serialem dramatycznym na podstawie książek o Wiedźminie, popularnym cyklu powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, który zdobył rzesze fanów na całym świecie. 

Andrzej Sapkowski będzie współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny. Producentami wykonawczymi zostali Sean Daniel (cykl filmów „Mumia”, serial „The Expanse”) i Jason Brown („The Expanse”) partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, a także Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Image, polskiego studia produkcyjnego specjalizującego się w tworzeniu efektów specjalnych. Bagiński ponadto wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie.

Informację podał zarówno Netflix, jak i Platige Image:

Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych, tak skomentował nowy projekt:

"

Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom. "

Głos zabrali także Sean Daniel i Jason Brown:

"

Bohaterowie są oryginalni, zabawni i wciąż zaskakują, nie możemy się więc doczekać, kiedy pokażemy ich przygody w serwisie Netflix, który jest idealną platformą dla takich historii. "

Również Andrzej Sapkowski nie kryje ekscytacji nowym projektem i tym, że jego twórczość doczeka się godnego przedstawienia na ekranie:

"

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem  niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów  moich książek. "

Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Image w swoim oświadczeniu zwrócili uwagę na to, że w książkach Sapkowskiego jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. Uważają, że opowieści o Geralcie z Rivii traktują o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach, jednak całość jest skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieści o nas - o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas.

Na dany moment możemy tylko zacierać ręce i cieszyć się fanowskim „Wiedźminem”, do którego powstał zwiastun.

Cieszysz się, że „Wiedźmin” będzie serialem Netfliksa?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Wiedźmin Tomasz Bagiński