29.02.2020 09:56

"Wiedźmin" - Vesemir obsadzony. Kto zagra najstarszego wiedźmina Kontynentu w 2. sezonie?

Wyborów castingowych do 2. sezonu "Wiedźmina" ciąg dalszy. Tym razem dowiedzieliśmy się, czyją twarz będzie miał Vesemir.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix

Netflix podzielił się wspaniałą nowiną. Dowiedzieliśmy się bowiem, kto wcieli się w postać słynnego Vesemira w 2. sezonie "Wiedźmina". Musimy niestety ostudzić wasz zapał - nie jest to osoba, którą typowano do tej roli.

"Wiedźmin" 2. sezon - kto zagra Vesemira?

Vesemir to niezwykle ważna postać w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Opisywano jako najstarszy i najbardziej doświadczony wiedźmin na Kontynencie, był dla Geralta nie tylko wielkim autorytetem, ale również przybranym ojcem. Od kiedy stało się jasne, że w drugiej odsłonie serialu Netfliksa przyjdzie nam zobaczyć tę legendarną postać, fani rozpoczęli własne poszukiwania kandydata idealnego. Padło na Marka Hamilla, który skomentował ten wybór. Gwiazdor "Gwiezdnych wojen" wyraził olbrzymią chęć przyjęcia angażu do roli Vesemira. Tak się jednak nie stało. Jak bowiem ogłosił Netflix, w postać Vesemira wcieli się Kim Bodnia. Duński aktor znany jest dotąd między innymi z "Mostu nad Sundem" i "Obsesji Eve"

Tomasz Bagiński
Tomasz Bagiński
Przeczytaj także Tomasz Bagiński skomentował brak Polaków w obsadzie drugiego sezonu "Wiedźmina"

Wybór castingowy skomentowała showrunnerka serialu, Lauren Schmidt Hissrich, w słowach:

"

Jestem podekscytowana mogąc powitać Kima Bodnię w obsadzie "Wiedźmina". Podziwiałam już jego wyjątkowy talent w "Obsesji Eve" i "Moście nad Sundem" i wprost nie mogę się doczekać, aż wniesie siłę, wytrwałość i ciepło do postaci Vesemira, który jest tak integralną częścią nadchodzącego sezonu. "

Foto: materiały prasowe HBO
Foto: materiały prasowe HBO
Przeczytaj także Gwiazdor "Gry o tron" oficjalnie w 2. sezonie "Wiedźmina"! Wiemy, kogo zagra

Kim Bodnia w roli Vesemira pojawi się we wszystkich ośmiu epizodach 2. sezonu "Wiedźmina". Data premiery nie jest obecnie znana. Wiemy jedynie, że nowe odcinki pojawią się w bibliotece platformy w 2021 roku.

Zobacz też: W 2. sezonie "Wiedźmina" pojawi się armia elfów. Zobaczcie zdjęcia z planu 

Co sądzisz o tym wyborze?

Tagi: News Seriale Wiedźmin Netflix