"Wiedźmin" - aktor grający Jaskra też nie może przestać nucić "Grosza daj wiedźminowi"

27.12.2019 13:44
"Wiedźmin" - aktor grający Jaskra też nie może przestać nucić "Grosza daj wiedźminowi" Fot. kadr z serialu "Wiedźmin"/Netflix

Grosza dajcie wiedźminowi, jeśli też nie możecie przestać podśpiewywać piosenki z serialu "Wiedźmin". 

Długo wyczekiwany "Wiedźmin" nareszcie nadszedł, a wraz z nim wiele niezapomnianych scen, ale także fragmentów muzycznych. Największą popularnością cieszy się oczywiście ballada Jaskra o wdzięcznym tytule "Grosza daj wiedźminowi" (lub "Toss a Coin to Your Witcher" w wersji anglojęzycznej"). Wśród fanów tego utworu znajdziemy nie tylko miliony widzów na całym świecie, ale również samego Joeya Batey'ego, który zaśpiewał utwór w oryginalnej wersji. 

Grosza daj wiedźminowi - utwór z Wiedźmina stał się międzynarodowym hitem

Aktor udzielił niedawno wywiadu portalowi Comicbook.com, w którym powiedział, że również znalazł się w grupie osób, które nie mogą przestać podśpiewywać charakterystycznego refrenu. O ile widzowie mieli dopiero tydzień na poznanie utworu, o tyle Batey nie może przestać go nucić od ostatnich 8 miesięcy: 

Ja mam tak od ośmiu miesięcy. Mam go w głowie odkąd tylko pierwszy raz go usłyszałem. Chodziłem z nim spać, budziłem się i dalej go nuciłem. Nie zrozumiecie piekła, przez które przeszedłem.

Przeczytaj także

Joey Batey wyjaśnił, że cała magia piosenki polega na świetnych umiejętnościach kompozytorskich twórczyń muzyki do "Wiedźmina":

To dzięki niesamowitemu wyczuciu Sonii Belousovej i Giony Ostinelli, które są wybitne. Rozumieją moc piosenki, ale tak samo, jak twórcy tekstu znali kontekst i wpływ utworu na Kontynent. Granie ich na planie było świetne, a powrót do studia 4-5 miesięcy później był jeszcze lepszy, bo brakowało mi tego serialu. Brakowało mi tej postaci, brakowało mi osób, z którymi pracowałem. Więc powrót do studia i zobaczenie ich ponownie było naprawdę niesamowite. 

Dla przypomnienia "Toss a Coin to Your Witcher" w wykonaniu Bateya:

Zobacz także: Henry Cavill nie pił przez 3 dni, by nagrywać sceny bez koszulki w "Wiedźminie"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.