13.11.2019 11:33

Wiedźmin będzie słowiański. Część potworów stworzono inspirując się polskim folklorem [WIDEO]

Lauren Schmidt Hissrich i Tomek Bagiński w komentarzach do głównego zwiastuna „Wiedźmina” od Netfliksa zdradzili wiele soczystych ciekawostek dotyczących nadchodzącego serialu. Dowiedzieliśmy się między innymi, że na ekranie pojawią się potwory z polskich wierzeń ludowych.

Henry Cavill jako Wiedźmin
foto: kadr z wideo YouTube/Netflix

„Wiedźmin” Netfliksa to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali na świecie. Premiera pierwszego sezonu odbędzie się 20 grudnia 2019 roku i jeszcze przed emisją i poznanie reakcji widzów mówi się o rozpoczęciu prac nad kontynuacją.

Wizja Lauren Schmidt Hissrich zakłada, że „Wiedźmin” powinien mieć 7 sezonów, showrunnerka serialu przyznała jednak, że materiałów stworzonych przez Andrzeja Sapkowskiego wystarczyłoby nawet na 20 lat kręcenia.

Henry Cavill jako Geralt
Henry Cavill jako Geralt
Przeczytaj także „Wiedźmin” może mieć 20 sezonów. Dobrego nigdy za wiele?

Zwiastun „Wiedźmina” wywołał w większości pozytywne recenzje, rozbudzając ogromne apetyty na wszystkie osiem odcinków.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" - zobacz pełny zwiastun serialu Netfliksa

Atmosferę przed premierą rozgrzali jeszcze bardziej Lauren Schmidt Hissrich i Tomek Bagiński, zdradzając część sekretów ukrytych w zwiastunie.

„Wiedźmin” Netfliksa z polskimi potworami i Jaskrem z rodzinnym imieniem

Twórcy „Wiedźmina” w ciągu kilku minut poruszyli bardzo wiele tematów. Jeden z nich powinien zainteresować osoby, które obawiają się amerykanizacji serialu i utraty słowiańskiej duszy zawartej w opowieści.

Hissrich przyznała, że w dotychczasowych materiałach pomijano potwory, które w serialu mają odgrywać poważną rolę. Bagiński z kolei zdradził, że na potrzeby serialu stworzono zupełnie nowe typy monstrów, inspirowane polskim folklorem. Przed premierą warto zatem zapewne odświeżyć sobie rodzime legendy i podania ludowe.

Potwierdzono także, że Jakier w ekranizacji Netfliksa nazywa się Jaskier, a nie Dandealion. Była to podobno jedna z bardziej kontrowersyjnych decyzji podjętych przez twórców.

Bagiński, który jest producentem wykonawczym serialu, opowiedział z kolei o niechęci do nadużywania CGI. W „Wiedźminie” zobaczymy je jako dodatki do scen, które kręcone były z jak największym wykorzystaniem efektów praktycznych. Bagiński pozwolił sobie nawet na dość ciekawe stwierdzenie:

"

Najlepsza krew, to prawdziwa krew. Albo przynajmniej sztuczna, ale prawdziwa. "

W trwającym osiem minut mini-wywiadzie można znaleźć znacznie więcej informacji na temat „Wiedźmina”, łącznie z być może małymi spojlerami dotyczącymi przedstawianej historii.

„Wiedźmin” Netfliksa ma koncentrować się na pokazywaniu walki dobra ze złem, przy czym nie zawsze i nie od razu będzie wiadomo, które jest którym.

"

Spojrzenie na dobro i zło ma być bardzo skomplikowane, będziemy obserwować postacie uznawane za dobre i po pewnym czasie kwestionować ich działanie, to samo będzie także działo się w przypadku czarnych charakterów. "

Dużo ciepłych słów wypowiedziano na temat Henrego Cavilla, grającego w „Wiedźminie” Geralta. W każdej scenie walki, nawet gdy widać tylko rękę czy fragment torsu, występuje aktor. Cavill miał także samodzielnie przeprowadzić casting na filmową Płotkę.

Zobacz także: "Wiedźmin" - Henry Cavill opowiedział dlaczego Płotka jest tak ważna dla Geralta 

Jakie stwory chcielibyście najbardziej zobaczyć w Wiedźminie?

Tagi: Seriale