„Wiedźmin” bez efektów specjalnych. Polacy pokazali, jak tworzyli magię

09.04.2020 11:20
„Wiedźmin” bez efektów specjalnych. Polacy pokazali, jak tworzyli magię Fot. materiały prasowe Netflix

Platige Image, polskie studio specjalizujące się w tworzeniu efektów specjalnych, opublikowało film demonstrujący jak powstawały widowiskowe sceny z serialu „Wiedźmin”. W część aż trudno uwierzyć.

„Wiedźmin” stał się naszym narodowym skarbem. Najpierw imię Geralta rozsławiły na całym świecie gry CD Projekt RED, a następnie za ekranizację przygód bohaterów sagi Andrzeja Sapkowskiego wziął się Netflix.

Serial szybko stał się najchętniej oglądaną produkcją w historii platformy, dzięki czemu możemy liczyć na obejrzenie drugiego sezonu, którego premiera spodziewana jest w 2021 roku.

Przeczytaj także

Długie oczekiwanie na nowe przygody Geralta i spółki można sobie trochę skrócić oglądając zaprezentowany przez Platige Image materiał pokazujący, w jaki sposób pustynna wydma zamieniła się w tętniący roślinnością pagórek.

Platige Image pokazał, jak tworzone były efekty specjalne do „Wiedźmina”

Platige Image postanowił pokazać, jak w „Wiedźminie” rodziła się magia efektów specjalnych. Jeśli nie oglądaliście jeszcze serialu, warto mieć na uwadze, że można zobaczyć kilka rzeczy które nadszarpną dziewiczość oglądanej historii.

Wszystko wskazuje na to, że Platige Image będzie mieć pełne ręce roboty także przy drugim sezonie „Wiedźmina”. Polskie studio wyrobiło też sobie renomę na rynku zwiastunów do gier, tworząc je dla wielu głośnych tytułów.

Posłuchaj podcastu

Polscy twórcy są doceniani także w Hollywood: ich dziełem jest między innymi fragment pokazujący historię stworzenia ludzkości w „Wonder Woman”.

Zobacz także: Metro Exodus przeraża na zwiastunie Platige Image 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.