18.11.2019 12:50

"Wiedźmin": co będzie największym odstępstwem od książek? Showrunnerka zdradziła, co zmieniła i dlaczego

Netfliksowy "Wiedźmin" nie będzie ekranizacją prozy Andrzeja Sapkowskiego w stosunku 1:1. Co twórczyni serialu postanowiła zmienić i co ją do tego skłoniło?

Foto: materiały prasowe Netflix/ Katalin Vermes
Foto: materiały prasowe Netflix/ Katalin Vermes

Wielu fanów "Wiedźmina" ma liczne obiekcje względem serialu Netfliksa. Miłośnicy twórczości Andrzeja Sapkowskiego obawiają się nagromadzenia zmian i odstępstw od książki, których nie będą w stanie zaakceptować. Showrunnerka serialu, Lauren Schmidt Hissrich, zapowiedziała ostatnio, że jej produkcja nie będzie się diametralnie różnić od pierwowzoru, ale pewne zmiany się pojawią. Teraz wyjaśniła, które z odstępstw jest najbardziej widoczne i czemu się na nie zdecydowała.

"Wiedźmin" - odstępstwa od książek. Co się zmieniło i dlaczego?

Lauren Schmidt Hissrich udzieliła ostatnio wywiadu magazynowi SciFiNow. W trakcie rozmowy wyznała, że największe zmiany, jakich dokonała w 1. sezonie "Wiedźmina" dotyczą Yennefer i Ciri.

"

Największą zmianą w stosunku do książek, jakiej dokonałam, jest to, że chciałam, aby Ciri i Yennefer stały bardziej na własnych nogach. W książkach są przedstawiane oczami Geralta, z jego perspektywy. Dla mnie było ważne, aby widzowie najpierw poznali je indywidualnie. Zobaczyli, jak powstają i jakie drogi przechodzą, i dopiero wtedy mogli obejrzeć, co się dzieje, kiedy ich ścieżki się krzyżują. Tak więc to była jedna z największych zmian, do jakich się posuęłam, ale dla mnie to także była ekscytująca okazja, bo uważam te postacie za naprawdę zniewalające. "

Geralt z Rivii
Geralt z Rivii
Przeczytaj także Netflix zorganizuje w Polsce specjalne wydarzenie przed premierą „Wiedźmina”. Tajemniczy wpis na mediach społecznościowych

Powyższa wypowiedź zgadza się z tym, co już wiemy o "Wiedźminie". Opis fabuły, zdjęcia oraz liczne zwiastuny i teasery od początku wskazywały, że choć losy Ciri, Yennefer i Geralta ostatecznie się przetną, najpierw będziemy mieli okazję dobrze poznać całą trójkę.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" Netfliksa będzie "bardziej horrorem, niż fantasy"

"Wiedźmin" zadebiutuje na platformie Netflix już 20 grudnia 2019 roku. Pierwszy sezon liczył będzie osiem odcinków. W rolach głównych wystąpią Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan. W epizodycznej roli zobaczymy również naszego rodaka, Macieja Musiała.

Zobacz też: "Wiedźmin" pobije sukces "Gry o tron"? Mocne słowa Andrzeja Sapkowskiego

Tagi: News Seriale Wiedźmin Netflix Andrzej Sapkowski