14.05.2019 11:33

"Wiedźmin" - czy poznaliśmy datę premiery serialu? Pojawiły się nowe plotki

W sieci pojawiły się nowe plotki dotyczące długo wyczekiwanego serialu "Wiedźmin" z Henrym Cavillem w roli głównej. Być może poznaliśmy nawet datę premiery programu.

Henry Cavill jako Geralt
foto: materiały prasowe

Niedawno rzekomo zakończyły się zdjęcia do 1. sezonu "Wiedźmina" na Netfliksie. To oznacza tylko tyle, że być może niedługo zobaczymy teaser, a nawet zwiastun produkcji. Platforma streamingowa jednak na razie milczy i po potwierdzeniu obsady, ustaleniu daty premiery na końcówkę 2019 roku i zaprezentowaniu krótkiego teasera przedstawiającego Henry'ego Cavilla w roli Geralta, Netflix nie dostarczył żadnych nowych informacji dotyczących swojego nadchodzącego serialu. 

Wiedźmin - czy poznaliśmy datę premiery serialu?

To może się jednak niedługo zmienić - do nowych informacji dotarł serwis Recapped, który ustalił, że 1. sezon "Wiedźmina" zadebiutuje na Netfliksie dosłownie w ostatnich dniach 2019 roku, a konkretnie 20 grudnia 2019 roku. Oczywiście są to tylko i wyłącznie plotki, do tego pochodzące z serwisu, który zajmuje się tematyką przeznaczoną dla dorosłych. Nie mniej, to właśnie Recapped poinformował o tym, że Henry Cavill wcieli się w Geralta, a Anya Chalotra zagra Yennefer, więc kto wie? Może się okazać, że redaktorzy serwisu napisali prawdę.

Drugą ciekawą informacją, którą podzielili się redaktorzy Recapped jest to, że Netflix rzekomo dał już zielone światło 2. sezonowi przygód Geralta i jego dysfunkcyjnej "rodziny". To akurat nie jest nieprawdopodobnym obrotem spraw - trudno sobie wyobrazić, by platforma streamingowa zrezygnowała z takiej licencji po zaledwie jednym sezonie, nawet jeżeli rozczarowałby nie tylko poziomem artystycznym, ale także liczbą wyświetleń (chociaż to przez wzgląd na popularność serii gier o Geralcie wydaje się być mało prawdopodobne).

Sapkowski o „Wiedźminie” Netfliksa: „daleko mu do książek, adaptacje mają to do siebie”
Sapkowski o „Wiedźminie” Netfliksa: „daleko mu do książek, adaptacje mają to do siebie”
Przeczytaj także Sapkowski o „Wiedźminie” Netfliksa: „daleko mu do książek, adaptacje mają to do siebie”

Recapped sugeruje, że zdjęcia do 2. sezonu mogłyby ruszyć jeszcze w grudniu tego roku lub w styczniu 2020 roku. Plotki o potwierdzeniu kolejnych sezonów są obecne w internecie nie od dziś, zatem taki obrót zdarzeń wydaje się być prawdopodobny. 

Zanim jednak do tego dojdzie, to fani będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Nawet jeżeli "Wiedźmin" zadebiutuje wcześniej, niż donoszą plotki, to i tak będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej kilka miesięcy na to, by zobaczyć 1. sezon serialu w pełnej okazałości. Produkcja na pewno zadebiutuje jeszcze w 2019 roku. 

Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix