"Wiedźmin" doczekał się szczerego zwiastuna. Zobaczcie zabawne wideo
04.03.2020 09:30
"Wiedźmin" doczekał się szczerego zwiastuna. Zobaczcie zabawne wideo Fot. Katalin Vermes/Netflix/Kobal/REX/East News

Serial Netfliksa okazał się być (na szczęście) ogromnym hitem, co dobrze rokuje na przyszłość serii. Produkcja nie uchroniła się niestety przed krytyką, a niektóre najbardziej "rażące" elementy celnie wyśmiali twórcy Honest Trailers.

Dla niewtajemniczonych - Honest Trailers, czy też szczere zwiastuny, to seria na YouTubie, w której twórcy humorystycznie opowiadają o popularnych filmach i serialach. Wytykają w nich rażące błędy, podobieństwa do innych produkcji, ale czasami także komplementują dobrze wykonane elementy. Wszystko jest natomiast utrzymane w konwencji zwiastuna (stąd też tytuł serii). 

Wiedźmin doczekał się szczerego zwiastuna

Jeżeli natomiast żyliście w jaskini przez ostatnie kilka miesięcy, to "Wiedźmin" jest jednym z najpopularniejszych seriali Netfliksa w historii, a o tytuł najczęściej oglądanej serii 2019 roku walczył z "The Mandalorianem" od Disney+. Serial bazuje na książkach, które "chcieliście przeczytać" i serii gier, które "chcieliście dokończyć". Głównym bohaterem jest Geralt z Rivii grany przez Henry'ego Cavilla, który, według Honest Trailers, stara się "nieść na swoich ramionach cały serial przy użyciu możliwie jak najmniejszej ilości słów".

Przeczytaj także

Oprócz tego, Geralt zostaje pod koniec określony jako typ "cichy, ale zabójczy", co jest nawiązaniem do popularnego w języku angielskim opisu wyjątkowo obrzydliwie śmierdzącego gazu pochodzenia ludzkiego. Oprócz tego dowiadujemy się, że najpopularniejszymi bohaterami zbiorowymi "Wiedźmina" są ucięcia głów oraz "cycunie". Zobaczcie szczery zwiastun serialu, który miał być "nową Grą o tron, a okazał się być następcą Xeny Wojowniczej księżniczki":

"Wiedźmin" zadebiutował na Netfliksie 20 grudnia 2019 roku i z miejsca stał się ogromnym hitem. Powstanie 2. sezonu potwierdzono jeszcze zanim na platformie streamingowej zadebiutowały pierwsze odcinki. Premiera nowych epizodów odbędzie się w 2021 roku.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.