13.08.2019 12:39

"Wiedźmin" - fani mieli spory wpływ na fabułę serialu Netfliksa

Od zakończenia Comic-Conu 2019 w San Diego minął już prawie miesiąc, ale w sieci wciąż pojawiają się informacje z paneli, które miały miejsce podczas imprezy. Tym razem dotyczą one "Wiedźmina" i wpływu fanów na fabułę produkcji.

Wiedźmin
foto: materiały prasowe/Netflix

Szefowa produkcji, twórczyni i główna scenarzystka Lauren S. Hissrich odpowiedziała na wiele pytań związanych z produkcją, a w trakcie procesu twórczego chętnie dzieliła się postępami na swoich mediach społecznościowych. Niedawno w sieci pojawiły się kolejne fragmenty wywiadu z portalem Comicbook.com, w którym producentka zdradziła, że fani mieli spory wpływ na fabułę "Wiedźmina". 

Fani mieli wpływ na fabułę Wiedźmina

Wszystko dlatego, że Hissrich jest aktywna na Twitterze i często wdawała się w dyskusje z fanami "Wiedźmina". Scenarzystka stwierdziła, że było to dla niej niezwykle pomocne i niebezpośrednio wpłynęło na efekt końcowy jej pracy:

"

Kiedy zaczynasz pracę nad serialem, to masz pewną koncepcję, w jaki sposób chcesz opowiedzieć historie. Jako szefowa naszej 9-osobowej grupy szybko uświadomiłam sobie, że czasami mój sposób wcale nie jest najlepszy, więc trzeba to szybko zaakceptować, bo to ułatwia moją pracę.

Podobnie sprawa wygląda z przeglądaniem Twittera. Ludzie czasami podrzucali mi pomysły i pewne detale, na co reagowałam w sposób: "Hm, nigdy o tym nie pomyślałam w taki sposób". Następnie brałam te pomysły do naszego zespołu. Nie napędzały naszej historii, ale definitywnie fani pomagali nam patrzeć na scenariusz z różnych perspektyw. "

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Showrunnerka "Wiedźmina" wyjaśnia jak odwiedziny w siedzibie CD Projekt wpłynęły na serial

Lauren S. Hissrich zaznaczyła oczywiście, że w sieci często spotykała się z trollami, ale na szczęście pojawiały się osoby, którym faktycznie zależało na tym, by szefowa produkcji zrealizowała możliwie jak najlepszy serial:

"

Oczywiście na Twitterze jest sporo trolli. Ale jest też sporo osób, które naprawdę chcą pomóc i wyrazić swoją opinię. Dlatego staram się słuchać i rozmawiać z nimi. Jeśli jesteś niemiły i zachowujesz się jak klaun, to nie będę z tobą rozmawiać. "

"Wiedźmin" zadebiutuje na Netfliksie jeszcze w 2019 roku. Dokładna data premiery serialu nie jest niestety znana.

Zobacz także: Serial "Wiedźmin" jako sit-com

Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix