"Wiedźmin" na Netfliksie: jak powinien wyglądać Henry Cavill jako Geralt?

Kamil Kacperski
02.11.2018 10:31
"Wiedźmin" na Netfliksie: jak powinien wyglądać Henry Cavill jako Geralt? Fot. materiały prasowe

31 października 2018 roku Netflix pokazał pierwsze oficjalne zdjęcie i wideo z "Wiedźmina", które pokazało nam, jak w roli prezentuje się Henry Cavill. Wielu fanów nie było zadowolonych z tego, jak wygląda jego postać. 

Halloween 2018 przyniosło nam nie tylko nowy singiel Slipknota, ale również pierwsze zdjęcie i wideo z "Wiedźmina", które prezentowało Henry'ego Cavilla jako Geralta. Gwiazda "Człowieka ze stali" i "Mission: Impossible - Fallout" nie zachwyciła wielu fanów, którzy stwierdzili, że aktor nie do końca pasuje do roli, ponieważ jest zbyt przystojny, by grać wiedźmina. Niektórzy naśmiewali się, że wygląda jak starszy brat Legolasa z "Władcy Pierścieni", znalazła się również grupka osób, która stwierdziła, że wolałaby ponownie zobaczyć Michała Żebrowskiego w roli zabójcy potworów. 

Sporo osób próbowało ratować sytuację, mówiąc, że blizny, zarost i inne cechy "obrzydzające" Cavilla pojawią się w trakcie rozwoju fabuły. Takim tropem poszedł jeden z naszych ulubionych fanów-artystów, Bosslogic, który przedstawił swoją wizję tego, jak Geralt może wyglądać w drugim sezonie "Wiedźmina", kiedy już zdobędzie nieco doświadczenia w pojedynkach z różnego rodzaju maszkarami. Zobaczcie sami:

Henry Cavill jako Geralt - oficjalne zdjęcie

Cóż, trzeba przyznać, że Cavill z bliznami, bardziej drapieżnymi oczami i lekkim zarostem prezentuje się zdecydowanie bardziej "wiedźmińsko". Przypomina nieco wersję Geralta z gry "Wiedźmin: Dziki Gon", więc zabójcę potworów starszego i zdecydowanie bardziej doświadczonego. Wiemy, że serial ma się opierać na sadze Sapkowskiego, zatem zrozumiałe jest, że twórcy idą w kierunku młodszego Geralta, prawdopodobnie takiego, który dopiero niedawno zakończył treningi w Kaer Morhen. Dlatego z ocenami wyglądu Cavilla-wiedźmina zalecamy się jeszcze wstrzymać - przynajmniej do momentu, gdy zobaczymy zwiastun produkcji.

Amerykańscy fani zauważyli również, że Geralt Cavilla przypomina również Raidena ze starych filmów "Mortal Kombat". A Wy widzicie to podobieństwo?:

Kiedy premiera Wiedźmina na Netfliksie?

Zdjęcia do "Wiedźmina" ruszyły 31 października 2018 roku. Produkcja jest kręcona w Budapeszcie, ale niewykluczone, że twórcy nakręcą ujęcia plenerowe w Polsce. Premiera "Wiedźmina" odbędzie się pod koniec 2019 roku. W serialu oprócz Henry'ego Cavilla wystąpi m.in. Maciej Musiał.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.