02.11.2018 10:31

"Wiedźmin" na Netfliksie: jak powinien wyglądać Henry Cavill jako Geralt?

31 października 2018 roku Netflix pokazał pierwsze oficjalne zdjęcie i wideo z "Wiedźmina", które pokazało nam, jak w roli prezentuje się Henry Cavill. Wielu fanów nie było zadowolonych z tego, jak wygląda jego postać. 

Henry Cavill Geralt Witcher
foto: materiały prasowe

Halloween 2018 przyniosło nam nie tylko nowy singiel Slipknota, ale również pierwsze zdjęcie i wideo z "Wiedźmina", które prezentowało Henry'ego Cavilla jako Geralta. Gwiazda "Człowieka ze stali" i "Mission: Impossible - Fallout" nie zachwyciła wielu fanów, którzy stwierdzili, że aktor nie do końca pasuje do roli, ponieważ jest zbyt przystojny, by grać wiedźmina. Niektórzy naśmiewali się, że wygląda jak starszy brat Legolasa z "Władcy Pierścieni", znalazła się również grupka osób, która stwierdziła, że wolałaby ponownie zobaczyć Michała Żebrowskiego w roli zabójcy potworów. 

Sporo osób próbowało ratować sytuację, mówiąc, że blizny, zarost i inne cechy "obrzydzające" Cavilla pojawią się w trakcie rozwoju fabuły. Takim tropem poszedł jeden z naszych ulubionych fanów-artystów, Bosslogic, który przedstawił swoją wizję tego, jak Geralt może wyglądać w drugim sezonie "Wiedźmina", kiedy już zdobędzie nieco doświadczenia w pojedynkach z różnego rodzaju maszkarami. Zobaczcie sami:

Henry Cavill jako Geralt - oficjalne zdjęcie

Cóż, trzeba przyznać, że Cavill z bliznami, bardziej drapieżnymi oczami i lekkim zarostem prezentuje się zdecydowanie bardziej "wiedźmińsko". Przypomina nieco wersję Geralta z gry "Wiedźmin: Dziki Gon", więc zabójcę potworów starszego i zdecydowanie bardziej doświadczonego. Wiemy, że serial ma się opierać na sadze Sapkowskiego, zatem zrozumiałe jest, że twórcy idą w kierunku młodszego Geralta, prawdopodobnie takiego, który dopiero niedawno zakończył treningi w Kaer Morhen. Dlatego z ocenami wyglądu Cavilla-wiedźmina zalecamy się jeszcze wstrzymać - przynajmniej do momentu, gdy zobaczymy zwiastun produkcji.

Amerykańscy fani zauważyli również, że Geralt Cavilla przypomina również Raidena ze starych filmów "Mortal Kombat". A Wy widzicie to podobieństwo?:

Kiedy premiera Wiedźmina na Netfliksie?

Zdjęcia do "Wiedźmina" ruszyły 31 października 2018 roku. Produkcja jest kręcona w Budapeszcie, ale niewykluczone, że twórcy nakręcą ujęcia plenerowe w Polsce. Premiera "Wiedźmina" odbędzie się pod koniec 2019 roku. W serialu oprócz Henry'ego Cavilla wystąpi m.in. Maciej Musiał.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix Henry Cavill BossLogic