„Wiedźmin” może mieć 20 sezonów. Dobrego nigdy za wiele?

07.11.2019 16:27
„Wiedźmin” może mieć 20 sezonów. Dobrego nigdy za wiele? Fot. kadr z wideo YouTube/Netflix

Widzowie czekają na udostępnienie pierwszego sezonu „Wiedźmina” kręconego przez Netfliksa, a twórcy serialu już planują przyszłość produkcji. Lauren S. Hissrich dała do zrozumienia, że materiałów z książek wystarczy na przygotowanie 20 sezonów.

„Wiedźmin” trafi na ekrany 20 grudnia 2019 roku. Pierwszy sezon będzie składać się z ośmiu odcinków, wpadając chwilami w konwencję horroru. Netflix udostępnił główny zwiastun serialu, z którego możemy dowiedzieć się kilku szczegółów na temat fabuły.

Twórcy serialu nie czekają na premierę bezczynnie, przygotowując się do kontynuowania prac i rozwijaniu historii Geralta z Rivii.

Przeczytaj także

Wszystko wskazuje na to, że zatwierdzenie drugiego sezonu „Wiedźmina” było tylko formalnością. Serial na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego, dzięki płodności polskiego autora, ma szansę pojawiać się na ekranach znacznie dłużej. Materiału może wystarczyć nawet na 20 lat.

20 sezonów „Wiedźmina”. Lauren S. Hissrich oceniła zawartość sagi o Geralcie

Jeśli „Wiedźmin” będzie się cieszył dobrym przyjęciem i dużą popularnością, to serial może zostać z nami na długo.

Lauren S. Hissrich przyznała, że ma rozpisane wydarzenia, których pokazanie wymagać będzie nakręcenia siedmiu sezonów. Potencjał „Wiedźmina” jest jednak znacznie większy.

Czy można więc szykować się na oglądanie „Wiedźmina” przez 20 lat? Andrzej Sapkowski przygotował dla scenarzystów dużo ciekawego materiału, więc teoretycznie taki potencjał istnieje.

W praktyce Netflix nie zatwierdzi więcej, niż kilku sezonów serialu. Widać to chociażby po tym, jak bijący rekordy popularności „Lucyfer” musi pogodzić się z odejściem na emeryturę po 5 latach.

Przeczytaj także

Jeśli widzowie Netfliksa będą chłonąć nowe sezony „Wiedźmina”, a serial będzie przyciągał nowych subskrybentów, to może stać się obok „Stranger Things” wizytówką serwisu VoD. Wtedy można liczyć na oglądanie Geralta w akcji przez kilka lat. Czy uda się dociągnąć do 7 sezonów? Przy obecnym podejściu serwisu do produkowania treści, jest to mało prawdopodobne – Netflix może chcieć przyspieszyć zejście Geralta ze sceny, gdy tylko statystyki oglądalności przestaną się zgadzać.

Zobacz także: "Wiedźmin" - ile sezonów będzie miał serial Netfliksa? 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.