„Wiedźmin” na Netflix: Wiemy, który aktor zagra Wiedźmina Geralta z Rivii! Sprawdzi się w tej roli?

Justyna Kierzkowska
04.09.2018 17:14
„Wiedźmin” na Netflix: Wiemy, który aktor zagra Wiedźmina Geralta z Rivii! Sprawdzi się w tej roli? Fot. kadr z gry

Jak podają amerykańskie portale, m.in. Hollywood Reporter oraz Variety, wiadomo już, kto wcieli się w rolę Geralta z Rivii w nowym serialu na platformie Netflix! Na tę wiadomość od wielu miesięcy czekali wszyscy fani przygód Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego.

Do roli Geralta z Rivii, postaci bliskiej sercom Polaków, rozważano wielu kandydatów, a spekulacje trwały od momentu, kiedy ogłoszono oficjalnie, że Netflix zekranizuje dzieło Andrzeja Sapkowskiego. 

Na początku sierpnia 2018 Henry Cavill, znany ze swoich występów jako Superman zdradził w wywiadzie, że chciałby zagrać główną rolę w powstającym właśnie serialu „Wiedźmin”, a także przyznał, że jest ogromnym fanem książek i gier o Geralcie. Po kilku tygodniach do sieci wyciekło także wideo z castingu, na którym można było zobaczyć kolejnego aktora - tym razem to Max Beesly zmierzył się ze scenariuszem serialu. 

Jednak okazało się, że życzenie Henry'ego Cavilla się spełni - to właśnie on otrzymał rolę Wiedźmina! 

Wiedźmin na Netflix: Henry Cavill zagra Geralta z Rivii 

Jak czytamy na stronie Hollywood Reporter w materiale, który ukazał się 4 września 2018:

Cavill wcieli się w główną postać, Geralta z Rivii, samotnego łowcę potworów, który próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się być gorsi niż zwierzęta.

Henry Cavill również potwierdził, że zostanie Wiedźminem. Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie zamieścił zdjęcie ekranu telewizora z napisem „Kto ogląda Netfliksa?”, zaś samą fotografię podpisał:

Jeśli adresat nieobecny - przekazać do Vasemira

Kaer Morhen
Dolina Kaer Morhen
Hertch
Kaedwen

Proszę wziąć pod uwagę, że rzadko tam bywam. Uśmiercanie potworów jest, jakie jest. Odpowiedzi będą więc nieliczne, jeśli w ogóle będą.

Lauren S. Hissrich komentuje wybór wiedźmina

Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, zaraz po ogłoszeniu wyboru Netfliksa, skomentowała całą sytuację - jak zawsze - na swoim Twitterze. Napisała m.in. o tym, że Henry Cavill już na samym początku spotkania zrobił na niej duże wrażenie:

Na pierwszym z moich spotkań był właśnie on. Nie miałam jeszcze ani pisarzy, ani scenariusza - jedynie zielone światło i mnóstwo pasji. To było cztery miesiące temu a ja do tej pory nie zapomniałam tej pasji, z którą przyszedł na spotkanie. On JEST Geraltem. Zawsze był. Jestem oszołomiona i witam Henry'ego Cavilla w rodzinie wiedźminów.

Wiedźmin na Netflix: przesłuchania do roli

Wciąż trwają prace nad kompletowaniem obsady serialu o Wiedźminie. Do sieci wyciekło już kilka nagrań z castingów, podczas których aktorki z różnych krajów starały się jak najlepiej odwzorować postać Yennefer. 

Wiedźmin Netflix - o czym będzie?

Henry Cavill wyjawił niedawno, że bardzo chętnie chciałby wcielić się w rolę Geralta, ponieważ wiedźmin jest fantastyczną postacią. Panowie następnie zaczęli dyskutować na temat książek, które Cavill określił „wspaniałymi” i polecił dziennikarzowi, aby ten się z nimi zapoznał.

Lauren Schmidt Hissrich - showrunnerka i główna scenarzystka serialu na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego przewidziała, że wraz z rozpoczęciem castingów do „Wiedźmina”, w sieci pojawią się informacje na temat odgrywanych scen. Nie trzeba było długo czekać, by dowiedzieć się, co pretendenci do głównych ról musieli odegrać na spotkaniu z twórcami adaptacji. Jeżeli chcecie się dowiedzieć dokładnie, co mówią aktorzy podczas przesłuchań, to na naszym portalu można znaleźć fragmenty castingowych scenariuszy z przesłuchań do roli ważnej bohaterki

Wiedźmin - kiedy premiera?

Tego dowiemy się zapewne niebawem, ponieważ już w listopadzie 2018 roku mają ruszyć zdjęcia do produkcji, która będzie kręcona w Budapeszcie. Data premiery jest wciąż nieznana, liczymy jednak na to, że odbędzie się jak najszybciej!

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.