Netflix ogłosił obsadę serialu „Wiedźmin”. Wiemy, kto wcieli się w Ciri i Yennefer

Natalia Hluzow
10.10.2018 18:07
Netflix ogłosił obsadę serialu „Wiedźmin”. Wiemy, kto wcieli się w Ciri i Yennefer Fot. kadr z serii gier "Wiedźmin"

Kto wcieli się w uwielbiane postacie? Kto zagra Yennefer? Czy Ciri będzie biała? Koniec z domysłami! Mamy oficjalne informacje na temat obsady serialu „Wiedźmin”.

Po wielu miesiącach oczekiwań, domysłach, spekulacjach i przeciekach z castingów, Netflix ogłosił wreszcie oficjalną listę aktorów, którzy wcielą się w główne postaci w serialu „Wiedźmin”. Nie wszystkie role zostały jeszcze obsadzone, jednak wiemy już, kto zagra Ciri, Yennefer, Renfri, królową Calanthe, Eista, Myszowora, Tissaię, Fringillę i Sabrinę.

„Wiedźmin” – pełna obsada serialu Netfliksa

Na tę chwilę fani „Wiedźmina” czekali odkąd Netflix po raz pierwszy wspomniał o zamiarach realizacji serialu na podstawie uwielbianej serii Andrzeja Sapkowskiego. Obsada produkcji została ogłoszona! Do Henry’ego Cavilla w roli Geralta z Rivii dołączyło 9 kolejnych aktorów.

W kluczową rolę Ciri wcieli się Freya Allan („Wojna światów”), która – ku radości sporej grupy fanów „Wiedźmina” – może pochwalić się alabastrową cerą. Pozostałe postaci z dworu w Cintrze zagrają Jodhi May („Gra o tron”) jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson („Fortitude”) w roli jej męża, rycerza Eista, oraz Adam Levy („Przekręt”) jako druid Myszowor.

Do roli ukochanej Geralta, Yennefer, po wielu castingach wybrano Anyę Chalotrę („A.B.C.”, „Wanderlust”). W rektorkę akademii czarodziejek, Tissaię, wcieli się MyAnna Buring („Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza”). W rolach pozostałych adeptek magii zobaczymy: Mimi Ndiweni („Black Earth Rising”) jako Fringillę oraz Thericę Wilson-Read („Profil”) jako Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się także Millie Brady („Upadek królestwa”), która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.

Cast_WW_Horizontal (1) Fot. foto: materiały prasowe Netflix

Lauren Schmidt Hissrich o obsadzie „Wiedźmina”

Lauren Schmidt Hissrich, showrunnerka i producentka wykonawcza serialu „Wiedźmin”, skomentowała ogłoszenie obsady w następujący sposób:

Casting do serialu „Wiedźmin” był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie.

Serial „Wiedźmin” - twórcy

Serial „Wiedźmin” będzie liczył 8 odcinków. 4 odcinki serialu (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow („House of Cards”, „Gra o tron”). Po 2 odcinki stworzą też Alex Garcia Lopez („Marvel: Luke Cage”, „Utopia”) i Charlotte Brändström („Outlander”, „Odpowiednik”, „Zaginiona”).

„Wiedźmin” na Netflix – kiedy premiera?

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial „Wiedźmin” to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Nie podano jeszcze oficjalnej daty premiery, jednak przewiduje się, że serial trafi na platformę Netflix w drugiej połowie 2019 roku.

Jak zapowiada Netflix, kolejne ogłoszenia obsadowe pojawią się już wkrótce.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.