28.01.2019 13:46

"Wiedźmin" na Netflix: serial zdecydowanie nie będzie dla dzieci

Showrunnerka projektu, Lauren S. Hissrich, opublikowała post na Twitterze, w którym potwierdziła, że "Wiedźmin" na pewno nie będzie dla najmłodszych widzów.

Wiedźmin
foto: materiały prasowe

Szok i niedowierzanie! Odkryła jeden sposób, by zachwycić miliony fanów na całym świecie! Lauren S. Hissrich, bardzo wygadana główna scenarzystka i producentka "Wiedźmina" od Netfliksa, powróciła na łono Twittera, by podzielić się ze swoimi obserwującymi przemyśleniami dotyczącymi brutalności świata przedstawionego w nadchodzącym serialu o Geralcie, Yennefer i Ciri. 

Mianowicie Hissrich postanowiła obejrzeć poglądowo zmontowany odcinek "Wiedźmina" w towarzystwie swojego 5-letniego syna Bena. Podczas seansu doszła do jednego, ale za to bardzo ważnego wniosku - "Wiedźmin" definitywnie nie jest przeznaczony dla widzów niepełnoletnich:

"

Właśnie zobaczyłam spory fragment "Wiedźmina" z Benem i doszłam do wniosku, że ten serial nie jest dla 5-latków. I to tak naprawdę nie jest dla dzieci. #OpowieściPracującejMamy "

Wiedźmin na Netflix - serial będzie krwawy

Z innych newsów - woda jest mokra! A tak na poważnie: miejmy nadzieję, że zapewnienia scenarzystki i szefowej produkcji uspokoją nieco fanów, którzy przeklęli serial, gdy tylko zobaczyli Henry'ego Cavilla w stroju Geralta. Wygląd postaci jest jednak mniej ważny, niż fabuła, dialogi, postaci i sceny akcji, a wygląda na to, że przynajmniej te ostatnie będą satysfakcjonujące.

W rolach głównych oprócz Cavilla zobaczymy również Anyę Chalotrę (Yennefer) oraz Freyę Allen (Ciri). Zaś sama ogłoszona obsada prezentuje się następująco: 

  • Jodhi May ("Gra o Tron", "Geniusz") jako Calanthe, 
  • Björn Hlynur Haraldsson ("Fortitude") jako Eist 
  • Adam Levy ("Knightfall", "Przekręt") jako Myszowór 
  • MyAnna Buring ("Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza", "Lista płatnych zleceń") jako Tissaia 
  • Mimi Ndiweni ("Black Earth Rising") jako Fringilla 
  • Therica Wilson-Read ("Profil") jako Sabrina 
  • Maciej Musiał ("1983") jako Sir Lazlo
  • Millie Brady ("Upadek królestwa", "Teen Spirit") jako Renfri

Wiedźmin na Netflix - kiedy premiera serialu?

Na razie niestety nie podano dokładnej daty premiery "Wiedźmina". Wiadomo jedynie, że produkcja znajdzie się w ofercie Netfliksa w roku 2019. Prawdopodobnie będzie to druga połowa, a nawet końcówka roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix