11.12.2018 13:26

"Wiedźmin" na Netflix: szef kaskaderów opisał sceny walki z serialu

Vladimir Furdik (który gra również Nocnego Króla w "Grze o Tron") opowiedział co nieco na temat scen walki, które przygotowuje na potrzeby "Wiedźmina" Netfliksa.

"Wiedźmin" na Netflix: szef kaskaderów opisał sceny walki z serialu
foto: materiały prasowe

Serial "Wiedźmin" powoli, acz stanowczo powstaje pod egidą Netfliksa. Głównym bohaterem będzie Geralt z Rivii, w którego wcieli się Henry Cavill. O projekcie nadal nie wiemy zbyt wiele (np. data premiery wciąż pozostaje zagadką), ale dzięki niedawnemu wywiadowi z Vladimirem Furdikiem, który jest szefem kaskaderów przy produkcji, dowiedzieliśmy się kilku ciekawych szczegółów dotyczących scen akcji w "Wiedźminie".

Furdik (aktor gra jeszcze m.in. Nocnego Króla w "Grze o tron") opowiedział na Comic Conie w Delhi m.in. o tym, że w serialu pojawi się sporo dużych istot, a Geralt będzie pojedynkował się z "wielkim pająkiem" (kikimora? wyjątkowo duża endriaga?). Aktor-kaskader zdradził również, że wiedźmin będzie walczył z ludźmi. W jednej ze scen ma uratować Ciri jednocześnie zabijając kilku wrogów, a kolejnych oszczędzając. Sam aktor pojawi się natomiast w 8. odcinku produkcji. Według Furdika zdjęcia do pozostałych epizodów są już zakończone, co wydaje się być mało prawdopodobne. No chyba, że aktorowi chodziło o same sceny akcji - wtedy miałoby to sens.

Wiedźmin na Netflix - sceny walki

Oczywiście powyższe informacje nie są potwierdzone przez Netfliksa, a do czasu premiery wiele się może zdarzyć. Jedno jest jednak pewne - "Wiedźmin" nie byłby "Wiedźminem" bez hektolitrów juchy oraz brutalnych scen walki i słowa Furdika potwierdzają, że tak również będzie w nadchodzącym serialu opartym o twórczość Sapkowskiego.

Wśród oficjalnych informacji znajdziemy za to nazwiska członków obsady - oprócz wspomnianego Henry'ego Cavilla ("Mission Impossible - Fallout", "Liga Sprawiedliwości"), w serialu wystąpią: Freya Allan ("Wojna światów", "Kraina bezprawia") jako Ciri, Anya Chalotra ("A.B.C.", "Wanderlust") jako Yennefer, Jodhi May ("Gra o Tron", "Geniusz") jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson ("Fortitude") jako Eist, Adam Levy ("Knightfall", "Przekręt") jako Myszowór, MyAnna Buring ("Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza", "Lista płatnych zleceń") jako Tissaia, Mimi Ndiweni ("Black Earth Rising") jako Fringilla, Therica Wilson-Read ("Profil") jako Sabrina i Millie Brady ("Upadek królestwa", "Teen Spirit") jako Renfri.

Kiedy premiera Wiedźmina na Netfliksie?

Pierwszy klaps na planie "Wiedźmina" padł wraz z końcem października 2018 roku. Premiera serialu została zapowiedziana na rok 2019. Na razie nie podano jednak dokładnej daty premiery. Znając jednak życie, produkcja prawdopodobnie trafi na serwis Netflix pod koniec przyszłego roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix Andrzej Sapkowski