"Wiedźmin" - nowe informacje o 2. sezonie. Będzie lepszy od 1. serii?

03.01.2020 10:04
"Wiedźmin" - nowe informacje o 2. sezonie. Będzie lepszy od 1. serii? Fot. kadr z serialu "Wiedźmin"/Netflix

Niedawno na temat nowej produkcji Netfliksa wypowiedziała się showrunnerka Lauren S. Hissrich, która zapowiedziała, że 2. sezon będzie łatwiejszy do zrobienia.

Pierwszy sezon "Wiedźmina" zadebiutował w grudniu 2019 roku i jakby na niego nie patrzeć, serial jest przebojem. Ilość widzów zadowoliła Netfliksa i chociaż produkcja mogłaby mieć nieco wyższe oceny od krytyków, to i tak najważniejszy jest odbiór wśród użytkowników. A ten był naprawdę dobry, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, iż serial jeszcze przed premierą doczekał się potwierdzenia 2. sezonu. 

Wiedźmin - co zobaczymy w 2. sezonie?

Zdjęcia do kolejnej części mają ruszyć już niedługo, więc showrunnerka Lauren S. Hissrich i jej zespół scenarzystów mają już gotowe pomysły na kolejne odcinki. Niedawno twórczyni udzieliła wywiadu portalowi Collider, gdzie opowiedziała sporo o tym, jaki będzie 2. sezon i czego się nauczyła przy pracy nad "Wiedźminem":

Jak w każdej robocie - najpierw teoria, potem praktyka. W tym wypadku najpierw piszę, potem to nagrywamy. Czasami podczas kręcenia są momenty, w których dowiaduję się, że jestem zbyt sprytna dla własnego dobra i powinnam przestać. Potem dochodzi do post-produkcji i okazuje się, że nie tylko jestem za sprytna, ale też za dużo piszę i za dużo gadam.

Uczysz się przez robienie i przez obserwowanie rytmu swojego serialu. To ważna rzecz - każda produkcja ma swój rytm, swój ekosystem; to, co działa, i to, co nie. Wynieśliśmy wiele lekcji z 1. sezonu. Dla mnie przede wszystkim była to kreatywność. To pierwszy raz, gdy pracowałam na taką skalę i było to momentami przerażające. To naprawdę duży serial, na którym musiałam się nauczyć tej pracy. Dzięki temu lepiej wiem, co działa w scenariuszu, a co nie.

Przeczytaj także

Hissrich dodała, że większość najgorszej pracy związanej z show jest już gotowa - chodzi o budowanie planu, szukanie lokacji, tworzenie zbroi i mieczy:

Już wiemy, jak się pracuje na lokacjach. Planowanie wszystkiego jest prostsze. Wracamy do miejsc, które już znamy, mamy już scenografię i kostiumy. Mam wrażenie, że teraz jest to bardziej jak nakładanie kapci, aniżeli nowych butów. To coś jak wracanie na łono rodziny. Bardzo ekscytujące.

Data premiery 2. sezonu "Wiedźmina" pozostaje zagadką. Zdjęcia do nowych odcinków mają ruszyć pod koniec lutego 2020 roku.

Zobacz także: "Wiedźmin" jednak "świeży" na Rotten Tomatoes. Po kilku tygodniach wzrosła mu ocena

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.