"Wiedźmin" opowie historię Yennefer, o której Sapkowski jedynie wspomniał w książkach
27.11.2019 09:30
"Wiedźmin" opowie historię Yennefer, o której Sapkowski jedynie wspomniał w książkach Fot. materiały prasowe/Netflix

Okoliczności dorastania Yennefer nie były zbyt oczywiste w sadze "Wiedźmin". Oczywiście wiedzieliśmy, że stała się piękna za pomocą magii i miała ojca, który się nad nią znęcał, ale zbyt wiele szczegółów nie znamy. Netflix postanowił to zmienić.

Czym bliżej premiery, tym więcej informacji otrzymujemy na temat "Wiedźmina". Twórczyni produkcji, Lauren S. Hissrich udzieliła niedawno wywiadu brytyjskiemu magazynowi SciFiNow, w którym opowiedziała co nieco na temat przykładów różnic między książkami a serialem. Jedną z nich jest historia Yennefer, która w dziełach Sapkowskiego była jedynie przelotnie wspomniana. Główna scenarzystka produkcji postanowiła ją nieco rozszerzyć. 

Wiedźmin - poznamy więcej szczegółów historii Yennefer

W książkach możemy się dowiedzieć, że urodziła się garbata, była uważana za szpetną i dopiero za pomocą magii stała się kobietą, którą poznał Geralt. Ten fakt zauważyła Hissrich i postanowiła to zmienić w swojej adaptacji:

Słyszymy kawałki informacji o przeszłości Yennefer, zwykle w jakimś przypadkowym komentarzu typu: "Coś takiego mi się zdarzyło, jak byłam dzieckiem". Jedną z rzeczy, którą zrobiłam, to przeszłam przez wszystkie książki i wybrałam wszystkie takie fakty oraz komentarze. Potem zrobiłam z nich historię, która pozwoli nam być z Yennefer w trakcie tych wszystkich wydarzeń i dopiero staje się osobą znaną i kochaną z książek.

Przeczytaj także

Hissrich dodała również, że dzięki temu będziemy lepiej zżyci z dorosłą Yennefer, gdy ta w końcu pojawi się w życiu Geralta:

Ona zaczyna w bardzo samotnym miejscu. To bohaterka, która doświadcza mnóstwa bólu w swoim życiu. Widzimy potem, jak przechodzi przez ten ból, jak ewoluuje i staje się nową kobietą, która lepiej rozumie świat. Wydaję mi się, że to naprawdę ciekawa historia dla tej postaci.

Historię młodości Yennefer poznamy już 20 grudnia 2019 roku, kiedy to na Netfliksie zadebiutuje 1. sezon "Wiedźmina". Ten będzie się składał z 8 odcinków.

Zobacz także: "Wiedźmin": Netflix zdradził tytuły wszystkich odcinków w pięknym wideo

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.