15.01.2020 10:48

"Wiedźmin" - w 2. sezonie pojawi się Mark Hamill? Tego chciałaby twórczyni

Plotka dotycząca Marka Hamilla w "Wiedźminie" pojawiła się w internecie już na początku 2019 roku. Tym razem zapytano o to showrunnerkę, Lauren S. Hissrich.

Mark Hamill
foto: Frazer Harrison/Getty AFP/East News

Trwają już prace nad 2. sezonem "Wiedźmina", ale nie przeszkadza to twórczyni serialu, Lauren S. Hissrich w rozmawianiu z dziennikarzami. Jak pewnie już wiecie (a jak nie, to się dowiecie), twórczyni chętnie opowiada o swoim dziele. Niedawno zapytano ją o zaangażowanie do serialu Marka Hamilla, którego fani już od kilkunastu miesięcy widzą w roli Vesemira.

Wiedźmin - Mark Hamill jako Geralt?

Kilka miesięcy temu Mark Hamill przyznał, że nie wie za bardzo, czym jest "Wiedźmin", ale wyraził na Twitterze zainteresowanie rolą Vesemira. Aktor pasowałby do roli mentora Geralta wyśmienicie, a perspektywa zobaczenia gwiazdora "Gwiezdnych wojen" w serialu o zabójcy potworów wywołuje w fanach ogromny entuzjazm.

Posłuchaj podcastu

Na temat całej sytuacji wypowiedziała się sama Lauren S. Hissrich, która zdradziła IGN, czy w ogóle taka możliwość istnieje:

"

Mark od dawna interesował mnie, jako potencjalny kandydat do roli w serialu. Na razie nie skontaktowaliśmy się z jego agentem, ale to dlatego, że nie rozpoczęliśmy jeszcze castingów. Ale naprawdę podoba mi się reakcja internetu. "Wiedźmin" ma ogromną ilość fanów, a jakbyśmy dodali do tego jeszcze wielbicieli "Gwiezdnych wojen"... Wow, mój mózg zaraz wybuchnie.  "

Foto: kadr z serialu "Wiedźmin"/ Netflix
Foto: kadr z serialu "Wiedźmin"/ Netflix
Przeczytaj także Henry Cavill podziękował fanom "Wiedźmina" i potwierdził rozpoczęcie prac nad 2. sezonem

Hissrich przyznała w rozmowie, że jej reakcja na tweety Marka Hamilla była bardzo "fanowska", a sama nie mogła uwierzyć, że aktor zareagował na serial i wyraził zainteresowanie produkcją:

"

To była jedna z takich pierwszych chwil związanych z "Wiedźminem", które wywołały we mnie reakcję typu: "O, mój Boże! Czy to w ogóle możliwe? Mark Hamill wie, czym jest Wiedźmin i chciałby rolę?". "

Miejmy nadzieję, że Hamill i Hissrich się dogadają, a Luke Skywalker pojawi się w 2. sezonie "Wiedźmina". Ten ma zadebiutować dopiero w 2021 roku.

Foto: Frazer Harrison/Getty AFP/East News
Foto: Frazer Harrison/Getty AFP/East News
Przeczytaj także Mark Hamill z gościnną rolą w 2. sezonie "Co robimy w ukryciu". Kogo zagra?
Tagi: Seriale Wiedźmin Mark Hamill