"Wiedźmin" - w sieci pojawiły się pierwsze reakcje. Czy serial spełni oczekiwania?
Kamil Kacperski
26.11.2019 10:19
"Wiedźmin" - w sieci pojawiły się pierwsze reakcje. Czy serial spełni oczekiwania? Fot. materiały prasowe/Netflix

Kilkanaście osobistości internetowych i dziennikarzy miało możliwość zobaczyć 5 odcinków "Wiedźmina", czyli nadchodzącego serialu Netfliksa na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego. Jaki jest pierwszy werdykt tej grupki szczęśliwców?

Cóż, wygląda na to, że Netflix znowu spełni oczekiwania fanów. Wszystko dlatego, że pierwsze reakcje na nowe show platformy są bardzo pozytywne, a dziennikarze i influencerzy chwalą wszystko - od choreografii walk, przez grę aktorską, aż do audio-wizualnych aspektów technicznych. Wygląda też na to, że twórcy nieco zmodyfikowali wydarzenia książkowe na potrzeby opowiedzenia solidnej, chronologicznej fabuły - w końcu przygody Geralta były pierwotnie opowiadaniami, które były ze sobą raczej luźno powiązane. 

Wiedźmin - pojawiły się pierwsze opinie na temat seriali

Opinii jest dużo, więc bez zbędnego przedłużania - oto zbiór reakcji na temat nadchodzącego "Wiedźmina":

Przyznam, jako fan książek byłem nieco przerażony, ale twórcy naprawdę zrobili kawał świetnej roboty. Pomaga też fakt, że obsada jest niesamowita! A Henry Cavill... wow, po prostu wow. 

Choreografia walk jest świetna. Pierwsza walka Geralta jest pięknie dzika. Połączenie umiejętności walki mieczem ze znakami Geralta jest wręcz perfekcyjne.

Serial wygląda naprawdę wspaniale. Plany, kostiumy i efekty specjalne są świetne - nie ma się czym martwić na tym polu.

Powiem tak - sceny walki w "Wiedźminie" sprawiają, że pojedynki w "Grze o tron" wyglądają jak bójki dwóch żuli pod sklepem.

Po dwóch odcinkach wiemy, co nie będzie się podobało ludziom, co będzie powszechnie lubiane. Nikt jednak nie będzie mógł powiedzieć, że poskąpili budżetu. Serial wygląda i brzmi świetnie. Muzyka i utwory zapadły mi w pamięć.

Po obejrzeniu 5 odcinków "Wiedźmina" mogę powiedzieć fanom książek jedną rzecz - jeśli myślicie, że wszystko wydarzy się tak, jak w książkach, to będziecie rozczarowani.

Uwielbiam ten serial i oglądam odcinki już drugi raz. Rozumiem jednak, że jeżeli nie znasz tego świata, to możesz nie rozumieć wszystkiego. Oprócz tego Geralt zachowuje się jak Geralt i nie wiem, czy ludzie nie będą oczekiwali kogoś bardziej charyzmatycznego.

Przeczytaj także

Warto zaznaczyć, że osoby cytowane w tekście są albo bliskie marce "Wiedźmin", albo pracują freelancersko i nie są związane z dużymi mediami. Dlatego też, do tych opinii powinniśmy podchodzić z dystansem i jeszcze nie ogłaszać "Wiedźmina" najlepszym serialem tego roku. 

Netflix niewątpliwie widzi ogromny potencjał w "Wiedźminie" - w końcu jeszcze przed premierą 1. sezonu potwierdzono już postanie kolejnego, który zadebiutuje już w 2021 roku. Na razie jednak pozostaje nam tylko czekać na debiut 1. serii. Ten nastąpi już 20 grudnia 2019 roku. 

Zobacz także: Twórczyni serialu "Wiedźmin" wyjawiła, co było najważniejsze dla Sapkowskiego w adaptacji

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.