12.06.2017 10:27

„Wiedźmin” z nowym opisem fabuły od Netfliksa

Fani prozy Andrzeja Sapkowskiego doskonale wiedzą co zaprezentuje serial Netfliksa, jednak na platformie zadebiutował nowy opis produkcji.

„Wiedźmin” z nowym opisem fabuły od Netfliksa
foto: materiały prasowe

Tomasz Bagiński po latach starania się o przeniesienie przygód Wiedźmina na wielki ekran w końcu dopiął swego. No, może połowicznie, bo twórca planował zrealizować film pełnometrażowy, a ostatecznie powstanie serial, za to kręcony dla międzynarodowego giganta - dla serwisu Netflix. Platforma streamingowa już wcześniej udostępniła oficjalny opis fabuły, który głosił:

"

Niekonwencjonalna rodzina jednoczy się w walce o prawdę w niebezpiecznym świecie. "

W polskojęzycznej wersji serwisu mamy już jednak do czynienia z odmiennym opisem, który jest bliższy temu, co znamy z kart książek:

wiedzmin

W projekt oprócz Bagińskiego, który jest jednym z reżyserów, zaangażowany jest także Andrzej Sapkowski w roli konsultanta kreatywnego. Producentami wykonawczymi zostali Sean Daniel (cykl filmów „Mumia”, serial „The Expanse”) i Jason Brown („The Expanse”) partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company. Kolejnym przedstawicielem Platige Image obok Bagińskiego, który będzie pracował przy serialu, jest Jarosław Sawko.

Już wiemy, że „Wiedźmin” Netfliksa będzie składać się z przynajmniej dwóch sezonów. Zdradzono, że Tomasz Bagiński wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w każdej serii.

Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych, tak skomentował nowy projekt:

"

Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom. "

Wciąż nie są znane szczegóły projektu. Pytaniem pozostaje kogo ujrzymy na ekranie, choć my mamy swoje typy co do tego kto mógłby zagrać Wiedźmina w nowym serialu Netfliksa.

Tomasz Bagiński nie ogranicza się tylko do jednego projektu. Reżyser nakręci także aktorską wersję „Rycerzy Zodiaku”, popularnego anime. Nie zapomina on także o cyklu Legendy Polskie. Niedawno mogliśmy zobaczyć teledysk do utworu „Cichosza”, który promuje serię tworzoną z Allegro.

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Wiedźmin