31.05.2019 10:53

"Wiedźmin" - zakończyły się zdjęcia do serialu. Henry Cavill pokazał zakulisowe foto

Henry Cavill i Lauren S. Hissrich poinformowali na łamach swoich mediów społecznościowych o zakończeniu zdjęć do "Wiedźmina". Czy to oznacza, że niedługo zobaczymy zwiastun produkcji?

Geralt
foto: kadr z wideo

Wygląda na to, że po długich miesiącach żmudnej pracy, twórcy skończyli zdjęcia do "Wiedźmina". Adaptacja szalenie popularnych książek i serii gier ma się pojawić na platformie streamingowej jeszcze w 2019 roku. Informację o zakończeniu pracy na planie potwierdził sam Henry Cavill, a także szefowa produkcji Lauren S. Hissrich. Obydwoje podeszli do przekazania wiadomości w nieco inny sposób.

Wiedźmin - zakończono zdjęcia do serialu

Henry Cavill napisał dość długi post, w którym podziękował wszystkim członkom obsady i ekipy filmowej za miesiące ciężkiej pracy włożone w projekt. Aktor przyznał również, że wszystkie nieprzespane noce i pobudki o 3 w nocy były warte tego, co stworzyli na potrzeby "Wiedźmina":

"

Sezon 1 "Wiedźmina" dobiegł do końca. I chociaż mam niezbyt zadowoloną minę, to była to niesamowita podróż. Obsada i ekipa pracowała bezustannie i wszyscy naprawdę się starali, by stworzyć najlepszy serial jaki tylko możemy. Nie mógłbym być bardziej dumny z was wszystkich.

Mam najlepszą drużynę na świecie - Jacqui, Ailbhe i Leah są prawdziwymi profesjonalistkami, które pracowały bez przerwy, aby powołać "Wiedźmina" do życia. Dziękuję wam drogie panie za uczynienie tej podróży bardzo dobrą. Wszystkie te pobudki o 3 w nocy były tego warte.  "

Jacek Rozenek
Jacek Rozenek
Przeczytaj także Wiedźmin Geralt stracił mowę. Jacek Rozenek nie mówi po udarze mózgu?

Showrunnerka Lauren S. Hissrich napisała natomiast krótki, aczkolwiek treściwy opis swojego stanu fizycznego i psychicznego po zakończeniu pracy nad 1. sezonem "Wiedźmina":

Hissrich poinformowała również na swoim Twitterze, że serialowy Jaskier będzie miał faktycznie na imię Jaskier (a nie Dandelion, jak w grach CD Projekt Red). Przyznała też, że po sieci mogą zacząć krążyć pojedyncze filmiki z planu produkcji, ale zapowiedziała, że nie warto się nimi przejmować, ponieważ nie zdradzą one zbyt dużej ilości informacji na temat fabuły. 

"Wiedźmin" ma zadebiutować na Netfliksie jeszcze pod koniec 2019 roku. Dokładna data premiery pozostaje nieznana.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix Henry Cavill