"Wielka woda" - oto obsada kolejnego polskiego serialu Netflix od Jana Holoubka

03.08.2021 15:04
"Wielka woda" - oto obsada kolejnego polskiego serialu Netflix od Jana Holoubka Fot. materiały prasowe/Netflix

Netflix zdradził, że Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt i Ireneusz Czop zagrają główne role w serialu "Wielka woda" od Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka.

Netflix ogłosił obsadę nowego polskiego serialu

Netflix ogłosił właśnie obsadę "Wielkiej wody", kolejnego serialu polskiej produkcji Netflix, do którego realizowane są obecnie zdjęcia we Wrocławiu. W głównych rolach pojawią się Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Ireneusz Czop. W pozostałych rolach pojawią się m.in. Anna Dymna, Jerzy Trela oraz Blanka Kot.  

Polecamy

Twórcy wyjawili również szczegóły głównych bohaterów. Opisy postaci znajdziecie poniżej:

  • Agnieszka Żulewska ("1983", "Rojst", "Rojst’97") wcieli się w rolę Jaśminy Tremer - hydrolog, która po wielu latach wraca do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź.
  • Tomasz Schuchardt ("Jesteś bogiem", "Cicha noc") jako Jakub Marczak - urzędnik z dużymi ambicjami, samotnie wychowujący nastoletnią córkę.
  • Ireneusz Czop ("Rojst’97", "Nielegalni") jako Andrzej Rębacz - walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi.
  • Blanka Kot (debiut) jako Klara Marczak 
  • Anna Dymna jako Lena Tremer
  • Jerzy Trela jako ojciec Rębacza

W pozostałych rolach pojawią się m.in.: Łukasz Garlicki, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Łukasz Lewandowski, Leszek Lichota, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Dariusz Toczek, Piotr Trojan i Grzegorz Warchoł.

Polecamy

"Wielka woda" będzie sześcioodcinkowym dramatem katastroficznym. Twórcy zainspirowali się wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku.

Jak czytamy w opisie serialu:

Fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska. Aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, zapada  trudna decyzja o wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych w wiosce pod Wrocławiem. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób. 

Reżyserią zajęli się Jan Holoubek (reżyser formatujący) oraz Bartłomiej Ignaciuk, natomiast scenariusze napisali Kasper Bajona i Kinga Krzemińska.

Serial ukaże się tylko na Netflix w 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.