Wiemy, ile Henry Cavill zarobi za udział w serialu "Wiedźmin"

Sergiusz Kurczuk
31.10.2018 15:45
Wiemy, ile Henry Cavill zarobi za udział w serialu "Wiedźmin" Fot. AFP/EAST NEWS

Pojawił się ranking najlepiej zarabiających aktorów serialowych. Wśród znalazł się Henry Cavill, który niedługo rozpocznie zdjęcia do serialu Netfliksa "Wiedźmin".

Kiedy na początku września 2018 roku Netflix poinformował, że w tytułową rolę w serialu "Wiedźmin" wcieli się Henry Cavill, fani aktora byli zszokowani. W końcu gwiazdor do tej pory był utożsamiany z rolą innej ikony popkultury - Supermanem. Po potwierdzeniu angażu Cavilla zaczęto snuć domysły dotyczące sumy, którą Netflix zaproponował aktorowi, by przebić propozycję ze strony studia braci Warner. W końcu wiemy, ile Henry Cavill zarobi za pracę na planie "Wiedźmina".

"Wiedźmin" na Netflix - ile Henry Cavill zarobi za rolę Geralta z Rivii?

Serwis Variety przygotował zestawienie najlepiej zarabiających aktorów serialowych. Wśród nich znalazło się oczywiście nazwisko Cavilla, którego gaża od dawna interesuje fanów aktora. Okazuje się, że za 8 odcinków netfliksowskiego "Wiedźmina" gwiazdor zgarnie 3,2 miliona dolarów. Za każdy z odcinków Netfliks zapłaci mu więc 400 tysięcy dolarów. Chociaż na pierwszy rzut oka ta sumka robi wrażenie, Cavill wcale nie jest najlepiej opłacanym aktorem serialowym.

Henry Cavill Fot. foto: AP/Associated Press/East News

Najlepiej zarabiający aktorzy serialowi 2018

Na pierwszym miejscu znalazł się Javier Bardem, który we wciąż niezatytułowanym serialu tworzony przez Amazon we współpracy z Amblin TV zarobi 1,2 miliona dolarów za odcinek. Na drugim miejscu znalazły się Reese Witherspoon i Jennifer Aniston, które zaangażowano do tajemniczych produkcji Apple. Aktorki dostaną 1,1 miliona za odcinek. Na trzecim miejscu znalazła się Elisabeth Moss, która za odcinek "Opowieści podręcznej" zarabia 1 milion dolarów. Jak widać, zarobki Cavilla wcale nie są takie duże w stosunku do innych gwiazd seriali.

Fani mogą zastanawiać się, czemu aktor zgodził się na tak niską płacę. Cavill niejednokrotnie podkreślał, że jest wielkim fanem "Wiedźmina". Być może platforma Netflix zaoferowała gwiazdorowi podwyższenie stawki w kolejnym sezonie. Podobnie było w przypadku obsady serialu "Stranger Things". Po sukcesie 1. sezonu aktorzy renegocjowali kontrakty, dostając spore podwyżki. Serial zadebiutuje na platformie w roku 2019. Na razie nie podano konkretnej daty. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.