23.10.2018 12:18

Wiemy, jak będzie wyglądał Bane w "Gotham"

Portal Entertainment Weekly udostępnił pierwsze zdjęcie Bane'a z nadchodzącego sezonu serialu "Gotham". Zobaczcie, jak na małym ekranie będzie się prezentował wróg Batmana.

Bane
foto: materiały prasowe

"Gotham" to serial opowiadający o początkach złoczyńców i sojuszników Batmana, chociaż w kolejnych sezonach skupiono się również na pokazaniu powolnej zmiany Bruce'a Wayne'a w Zamaskowanego Krzyżowca. Do tej pory powstały 4 sezony produkcji, zapowiedziano także 5. serię, która jednocześnie ma zakończyć całą historię. Dlatego twórcy postanowili pójść na całość w nadchodzących odcinkach i pokazać całą galerię wrogów i przyjaciół Mrocznego Rycerza - od Jokera, aż po Ra's Al Ghula. 

Jedną z nowych twarzy, która odwiedzi nasze ekrany w 5. sezonie "Gotham", będzie Bane. Złoczyńca jest znany ze swojego charakterystycznego stroju, inspirowanego kostiumami meksykańskich zapaśników, a także maski i dziwnej aparatury na plecach, w której kryje się broń Bane'a - serum Venom. Substancja pozwala mu na chwilowe zwiększenie swojej masy mięśniowej i obudzenie w sobie dzikiego instynktu, przez co mężczyzna staje się przeciwnikiem praktycznie nie do zatrzymania. Wystarczy przypomnieć, że to własnie Bane jest odpowiedzialny za złamanie Batmanowi kręgosłupa, co zobaczyć możemy w komiksach, a także filmie "Mroczny rycerz powstaje" w reżyserii Christophera Nolana. 

Jak będzie wyglądał Bane w "Gotham"?

O tym, że Bane pojawi się w serialu "Gotham", dowiedzieliśmy się od samych producentów serialu podczas nowojorskiego Comic-Conu, który odbywał się w połowie października 2018 roku. Wtedy dostaliśmy informację o tym, że w postać wcieli się aktor Shane West, znany m.in. z "Ostrego dyżuru". Kilka tygodni później portal Entertainment Weekly podzielił się z fanami pierwszym zdjęciem Bane'a. Oto, jak najemnik będzie wyglądał w "Gotham":

Bane Gotham

W sieci pojawiło się również zdjęcie z planu, prezentujące Bane'a w nieco bardziej naturalnym otoczeniu:

Kiedy premiera 5. sezonu "Gotham"?

Tak jak wspomnieliśmy - 5. sezon „Gotham” będzie zakończeniem historii Bruce'a od momentu morderstwa jego rodziców do czasu, gdy pierwszy raz założył maskę Batmana. Przez długi czas nie znaliśmy daty premiery produkcji. Z pomocą przyszedł nam jednak portal EpGuides.com, który poinformował o tym, że emisja 1. epizodu 5. sezonu „Gotham” odbędzie się 15 marca 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Batman Gotham Fox