28.11.2019 11:19

Wiemy, kiedy Netflix pojawi się w pakiecie Canal+

We Francji Canal+ oferuje swoje programy razem z Netflixiem już od 15 października 2019 roku. Wiemy kiedy Polacy będą mogli skorzystać z podobnej oferty.

netflix
źrodło: Shutterstock

Od ogłoszenia, że Canal + zaoferuje swoim abonentom możliwość połączenia ich usługi z Netflixem, minęło kilka miesięcy. Od zapowiedzi, która trafiła do widzów we wrześniu 2019 roku, nie otrzymaliśmy jednak informacji o tym, kiedy firma zdecyduje się wprowadzić tę opcję w naszym kraj. Jak informują dziennikarze Wirtualnemedia, premiera wspólnej oferty obu firm ma mieć miejsce już niedługo.

Canal+ łączy siły z Netflixem

Portal Wirtualnemedia.pl otrzymał informację o tym kiedy polscy abonenci Canal + będą mogli otrzymać dostęp do Netflixa za dodatkową opłatą.

Foto: materiały prasowe Canal +
Foto: materiały prasowe Canal +
Przeczytaj także Canal + walczy z piractwem. Usunięto tysiące nielegalnych materiałów związanych z polskim serialem

Według polskiej strony start współpracy francuskiej i amerykańskiej firmy nastąpi w naszym kraju na początku grudnia 2019.

Żeby móc oglądać Netfliksa za pośrednictwem Canal Plus, trzeba będzie dopłacić do posiadanego już abonamentu. W ten sposób francuski nadawca chce zaznaczyć swoją obecność na rynku, zalewanym ostatnimi czasy przez coraz to nowe platformy streamingowe i serwisy VOD. 

We Francji pakiet łączący portfolio Canal + i Netflix kosztuje 15 euro. W jego ramach widzowie otrzymują standardowy dostęp do platformy streamingowej zapewniający możliwość korzystania z dwóch ekranów w jakości HD.

"

Współpraca z Netfliksem pozwoli zaoferować naszym abonentom najbogatszą na rynku ofertę kinową i serialową. Propozycja ta uzupełnia naszą ogólną ofertę najnowszych filmów, ważnych wydarzeń sportowych na żywo, światowej klasy seriali, w tym naszych Créations Originales, a także umacnia naszą rolę agregatora treści i usług. "

- wyjaśniał przy okazji ogłoszenia współpracy obu spółek Maxime Saada, dyrektor generalny Grupy Canal +.

Wirtualnemedia skontaktowały się z Piotrem Kaniowskim, rzecznikiem prasowym platformy C+, który stwierdził jedynie, że wspólna oferta firm trafi na polski rynek już niedługo.

Zobacz także:  Netflix na Canal+? Firmy chcą rozpocząć współpracę

Tagi: TV Netflix CANAL PLUS