19.09.2019 14:33

Wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do kolejnej produkcji Marvela

Marvel Studios zapowiedziało trzy kolejne seriale aktorskie, które trafią na platformę Disney+,m.in. "Ms. Marvel", do której zdjęcia rozpoczną się już niedługo.

Marvel Studios
foto: Marvel Studios Logo

Rok 2019 jest ważną datą dla miłośników kinowego uniwersum Marvela. Nie tylko z powodu premiery spektakularnego filmu, jakim jest "Avengers: Endgame" i zakończenia "Infinity Saga", ale również dzięki ogłoszeniu planów Marvel Studios na najbliższe lata. Oprócz dwóch nowych faz produkcji MCU pojawiły się tytuły nowych aktorskich seriali, które trafią na platformę Disney+. Wśród nich jest historia o nastoletniej superbohaterce - Ms. Marvel. Wiemy, kiedy rozpoczną się zdjęcia do serialu o jej przygodach.

"Ms. Marvel" - kiedy ruszą zdjęcia do serialu Disney+?

Jak donosi serwis MCU Exchange, produkcja "Ms. Marvel" ma wystartować równo za rok - we wrześniu 2020 roku. Za serial odpowie Bisha K. Ali, która została showrunnerką tytułu. Twórczyni zasłynęła serialem "Cztery wesela i pogrzeb" stworzonego dla Hulu oraz hitem Netfliksa "Sex Education". Obecnie Marvel poszukuje aktorki, która wcieli się w nastoletnią muzułmańską superbohaterkę.

Tom Holland
Tom Holland
Przeczytaj także Tom Holland uważa, że kolejne filmy Marvela powinny reprezentować więcej niż "białych kolesi hetero"
Magnificent Ms. Marvel #5

Tytułową heroiną jest bowiem młoda Amerykanka pakistańskiego pochodzenia, która musi łączyć codzienne troski nastolatki i rodzinną tradycję, z walką ze złem. Ms. Marvel to w rzeczywistości Kamala Khan, należąca do Inhumans - gatunku człowieka o unikatowych nadprzyrodzonych zdolnościach. Ms. Marvel potrafi manipulować komórkami swojego ciała, dzięki czemu umie przybierać najróżniejsze kształty i rozmiary.

Brie Larson (Kapitan Marvel)
Brie Larson (Kapitan Marvel)
Przeczytaj także Brie Larson ma nadzieję, że w "Kapitan Marvel 2" pojawi się pierwsza muzułmańska superbohaterka

"Ms. Marvel" - kiedy premiera serialu?

Za kierownictwo obsady odpowiada Sarah Finn. Kogo wybierze do głównej roli? Przekonamy się za jakiś czas. Nie zdradzono jeszcze daty premiery "Ms. Marvel", ale serial trafi na Disney+ prawdopodobnie w 2021 lub 2022 roku. Niewykluczone, że wydarzenia z nadchodzącego serialu będą bezpośrednio powiązane z serialem "WandaVision", gdzie zadebiutuje dorosła Moica Rambeau oraz z filmem "Captain Marvel 2". Nowe przygody Carol Danvers zobaczymy w roku 2022, więc całkie możliwe, że serial "Ms. Marvel" zadebiutuje tuż przed premierą kinowej produkji.

Wonder Woman
Wonder Woman
Przeczytaj także Filmy Marvela i DC na 2020 rok. Które produkcje zobaczymy w przyszłym roku?

Zobacz też: She-Hulk, Ms. Marvel i Moonknight - kim są bohaterowie nowych seriali Marvela?

Tagi: Seriale Captain Marvel Marvel