Wiemy, kto wyreżyseruje poszczególne odcinki 8. sezonu „Gry o tron”

Natalia Hluzow
20.12.2017 16:53
Wiemy, kto wyreżyseruje poszczególne odcinki 8. sezonu „Gry o tron” Fot. kadr z serialu

Reżyserowanie finałowego sezonu „Gry o tron” to nie lada wyzwanie, dlatego do tego zadania wytypowano prawdziwych weteranów serialu.

Na premierę finałowej odsłony serialu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jednak codziennie dowiadujemy się nowin na jej temat. Wiemy już, że ostatni sezon będzie liczył 6 długich odcinków, kiedy i gdzie realizowane są zdjęcia, a także, że cała obsada płakała podczas czytania scenariusza 8. sezonu „Gry o tron”. I choć Emilia Clarke przestrzega, by nie ufać przeciekom z planu, kilku członków obsady zdążyło już uchylić rąbka tajemnicy w temacie przyszłości bohaterów z Westeros.

W połowie grudnia 2017 roku pojawiła się kolejna informacja na temat 8. sezonu serialowej „Pieśni Lodu i Ognia”, tym razem nie zawierająca żadnych domysłów czy spoilerów fabuły, a jedynie informująca, kto stanie za kamerą najbardziej epickiego sezonu ze wszystkich.

Dotychczas wiadomo było, że twórcy serialu, David Benioff i Dan Weiss, wyreżyserują finałowy epizod „Gry o tron” i że za kamerę powrócą też realizatorzy kluczowych odcinków poprzednich sezonów: David Nutter i Miguel Sapochnik. Dzięki wypowiedzi Fabiana Wagnera, operatora obrazu, który realizował zdjęcia do kilku odcinków serialu (m.in. „Bitwy bękartów”), wiemy już też, że współpracujący z nim Miguel Sapochnik wyreżyseruje 3. i 5. odcinek 8. sezonu. Jak powiedział Wagner:

Powracamy jako zespół i mamy przed sobą kilka naprawdę ekscytujących epizodów. Kręcimy epizod 3 i epizod 5.

Wygląda więc na to, że lista reżyserów poszczególnych odcinków 8. sezonu będzie prezentowała się następująco:

  • Odcinek 1: David Nutter
  • Odcinek 2: David Nutter
  • Odcinek 3: Miguel Sapochnik
  • Odcinek 4: David Nutter
  • Odcinek 5: Miguel Sapochnik
  • Odcinek 6: David Benioff i Dan Weiss

Nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, ale taki rozkład sił wydaje się być wielce prawdopodobny. Jeśli taka prognoza się potwierdzi, na jej podstawie łatwo będzie założyć, czego możemy spodziewać się w konkretnych odcinkach. Miguel Sapochnik specjalizował się bowiem w epickich epizodach ukazujących wielkie bitwy, jak „Bitwa bękartów” czy „Hardhome”, podczas gdy David Nutter odpowiadał dotychczas za zaskakujące i nastrojowe odcinki, m.in. „Deszcze Castamere” (krwawe gody), „Taniec smoków” (spalenie na stosie Shireen) czy „Miłosierdzie matki” (marsz wstydu Cersei). Z tego wynika, że w 1, 2 i 4 odcinku mamy szanse zobaczyć zaskakujące zwroty akcji, a w 3 i 5 wielkie bitwy. Finałowy odcinek będzie natomiast zwieńczeniem 8 wspaniałych sezonów i właśnie dlatego będą go reżyserować David Benioff i Dan Weiss, by ci, którzy to wszystko zaczęli, mogli też wszystko zakończyć według własnej wizji.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.