02.11.2018 10:15

Wiemy, kto zagra Jolene w serialu Netfliksa na podstawie piosenek Dolly Parton

Netflix przygotowuje serial "Dolly Parton’s Heartstrings". Będzie to antologia historii bazujących na utworach słynnej piosenkarki. Wybrano aktorkę, która wcieli się w postać Jolene - bohaterkę jednej z najsłynniejszych utworów Parton. 

Wiemy, kto zagra Jolene w serialu Netfliksa na podstawie piosenek Dolly Parton
foto: Ouzounova/Splash News/EAST NEWS

O tym, że Netflix planuje stworzyć serial na podstawie utworów Dolly Parton, pisaliśmy już jakiś czas temu. Jednak teraz od słów twórczy przeszli do czynów. Pojawiła się informacja na temat aktorki, która została zaangażowana do tytułowej roli w odcinku "Jolene". Kto wcieli się w bohaterkę jednego z najsłynniejszych przebojów gwiazdy muzyki country?

"Dolly Parton’s Heartstrings" - kto zagra Jolene w nowym serialu Netfliksa?

Jak podaje serwis Variety, twórcy serialu "Dolly Parton’s Heartstrings" wybrali już aktorkę, która zagra główną bohaterkę w jednym z odcinków nietypowej produkcji. W Jolene wcieli się Julianne Hough. Aktorka powinna być znana wszystkim fanom filmów, w których muzyka pełni ważną rolę. Występowała między innymi w takich produkcjach jak "Burleska", "Footloose", "Rock on Ages", czy programie telewizyjnym "Grease: Na żywo". Pojawiła się również w epizodycznej roli w filmie "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" oraz zagrała w komedii "Co ty wiesz o swoim dziadku?"

Julianne Hough

To nie jedyni członkowie obsady odcinka zatytułowanego "Jolene". Zobaczymy w nim również Kimberly Williams-Paisley i Dallasa Robertsa. Nie zabraknie również występu samej Dolly Parton. Historia oparta na słynnym utworze piosenkarki opowie o nietypowej przyjaźni między dwiema różniącymi się od siebie kobietami, które uczestniczą w trójkącie miłosnym. Oczywiście ten układ ma dość duży wpływ na życie głównych bohaterów. 

Tytułowa postać będzie lubiącą flirt dziewczyną o wielu marzeniach. Jednym z nich jest wyrwanie się z małego miasteczka Coventry, by zostać gwiazdą muzyki. Williams-Paisley zagra Emily - oddaną matkę, która stanie na czele lokalnego oddziału Ligi Kobiet i spotka na swej drodze Jolene. Roberts wcieli się w Aarona - męża Emily, stojącego na skraju kryzysu wieku średniego, walczącego z samym sobą w swoim małżeństwie. Dolly Parton zobaczymy natomiast w roli Babe - właścicielki zasłużonego w okolicy baru, w którym obywają się koncerty country. 

"Dolly Parton’s Heartstrings" - kiedy premiera?

Serial oparty na piosenkach Parton będzie antologią, składającą się z 8 odcinków. Każdy z nich to odrębna historia inspirowana utworami gwiazdy. Prologiem do odcinków "Dolly Parton’s Heartstrings" będzie komentarz samej wokalistki, wprowadzający widzów do świata przedstawionego. Na razie Netflix nie zapowiedział konkretnej daty premiery serialu. Wiadomo jedynie, że "Dolly Parton’s Heartstrings" trafi na platformę w 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Netflix