03.04.2019 18:01

Michał Żurawski z główną rolą w serialu "Król" na podstawie książki Szczepana Twardocha

Canal+ zdradził nazwiska aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów nadchodzącego serialu "Król" na podstawie twórczości Szczepana Twardocha. Sam autor również skomentował informację.

Michał Żurawski
foto: Dzień Dobry TVN/ TOMASZ URBANEK/ East News

Stało się - Canal+ oficjalnie potwierdziło, kto wcieli się w głównych bohaterów serialu "Król", czyli ekranizacji bardzo popularnej książki autorstwa Szczepana Twardocha. Oryginał okazał się być bestsellerem, więc przeniesienie go na ekrany telewizorów lub kin wydawało się być jedynie kwestią czasu. Główną rolę w produkcji zagra Michał Żurawski, znany z serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku", filmu "Miasto 44" i wielu innych znanych polskich produkcji. Wcieli się on w gangstera, Jakuba Szapiro. 

Poznaliśmy odtwórców głównych ról w serialu "Król"

Drugim najważniejszym bohaterem jest Mosze Bernsztajn, którego zagra Kacper Olszewski. Młody aktor wystąpił jeszcze jako dziecko w serialu "Pierwsza miłość", a następnie pojawiał się w niszowych produkcjach (m.in. "Gwiazdy" i "Sobibór"). O angażu Olszewskiego i Żurawskiego poinformowała stacja Canal+ za pomocą zdjęcia na Facebooku:

Belfer
Belfer
Przeczytaj także TOP 10: Najlepsze polskie seriale kryminalne XXI wieku

Wybory dotyczące obsady skomentował na swoim Facebooku również Szczepan Twardoch, który nie krył zadowolenia z obrotu wydarzeń. Pisarz potwierdził, że reżyserem 1. sezonu będzie Jan P. Matuszyński (m.in. "Wataha"), który razem z samym Twardochem zajmie się również scenariuszem:

Król - data premiery serialu Canal+

Niestety na razie nie znamy daty premiery serialu "Król". Zdjęcia do programu mają ruszyć już w kwietniu 2019 roku (sam Twardoch wspomniał w poście, że zdjęcie zrobił "wczoraj na planie") i mogą potrwać do września 2019 roku. Pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków.

Sam serial będzie adaptacją książki "Król" Szczepana Twardocha - głównym bohaterem jest wspomniany Jakub Szapira, który z boksera zamienia się w króla warszawskiego półświatka. Akcja książki jest osadzona w latach 30. XX wieku. Więcej zdradzać nie będziemy, żeby nie psuć wam zabawy. Dzieło Twardocha w 2018 roku doczekało się kontynuacji zatytułowanej "Królestwo". 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale CANAL PLUS