Wiemy, kto zagra złoczyńcę w drugim sezonie „Luke'a Cage'a”

Kamil Kacperski
16.03.2018 15:47
Wiemy, kto zagra złoczyńcę w drugim sezonie „Luke'a Cage'a” Fot. materiały prasowe/ ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

Wygląda na to, że tym razem czarnoskóry bohater Harlemu zadrze z włoską mafią trzęsącą centrum Nowego Jorku. Czy nowy wróg sprawi Luke'owi tyle problemów co Cottonmouth i Shades?

W drugim sezonie „Luke'a Cage'a” wystąpi Annabella Sciorra, która wcieli się w postać Rosalie Carbone. Jak donosi Entertainment Weekly, Carbone będzie „niebezpieczną kryminalistką z podziemia, która kieruje wzrok na Harlem, wobec którego ma własną agendę”. Fani komiksów szybko poznają, że gangsterka jest postacią, która pierwszy raz się pojawiła w latach 90. Była mafijną księżniczką, z którą sporo wspólnego miał Punisher. Mężczyzna pracował dla rodziny jako ochroniarz, po czym zdradził kryminalistów i posłał większość rodziny Carbone do grobów.

Większość widzów prawdopodobnie będzie kojarzyła Sciorrę z jej występów w „Rodzinie Soprano”. Grała tam niepełnosprawną psychicznie dziewczynę Tony'ego Soprano o imieniu Gloria. Starsi fani natomiast mogą znać ją z takich filmów jak „Malaria”, czy „Ręka nad kołyską”. Aktorka była aktywna przez lata 2000. Przez ostatnie kilka lat pozostawała bez pracy, a na początku 2018 roku dołączyła do grona kobiet, które oskarżyły Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne.

Luke Cage kontra Rosalie Carbone

Szef produkcji Cheo Hodari Coker stwierdził, że jeśli chodzi o granie kobiety z mafii, nie ma za bardzo lepszego wyboru niż Annabella Sciorra:

Jestem jej ogromnym fanem odkąd zobaczyłem „Malarię” Spike'a Lee i Anabella Sciorra nie żartuje w roli Rosalie Carbone. Nie widzieliście jej w tak gangsterskim wydaniu odkąd zagrała Glorię Tillo w trzecim sezonie „Rodziny Soprano”. Cieszę się, że dołączy do uniwersum Marvela akurat w „Luke'u Cage'u”.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Jeśli chodzi o fabułę drugiego sezonu „Luke'a Cage'a”: w pierwszym sezonie gangster Cottonmouth został zabity i zastąpiony Diamondbackiem, nastomiast Mariah Dillard stała się jedną z najpotężniejszych osób w Nowym Jorku. W jaki sposób polityka Rosalie Carbone łączy się (lub przeciwstawia) interesom Mariah może być pierwszą poważną zagadką w drugim sezonie show Netfliksa.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.