Wiemy, kto zrealizuje spin-off "The Batman" o policji z Gotham

12.01.2021 16:21
Wiemy, kto zrealizuje spin-off "The Batman" o policji z Gotham Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

Poznaliśmy nazwisko twórcy nadchodzącego serialu "Gotham Central", który ma nas zapoznać z policją pilnującą porządku w mieście Batmana.

Policja z Gotham doczeka się serialu. Wiemy, kto zrealizuje spin-off Batmana

Serial "Gotham Central" (tytuł roboczy) na HBO Max doczekał się nowego showrunnera. Nim został Joe Barton, który zastąpił Terence'a Wintera. Barton jest najlepiej znany z serialu "Girl/Haji", który zrealizował na potrzeby BBC oraz Netfliksa.

Polecamy

Wiemy na pewno, że nadchodzący projekt HBO Max ma się skupiać na pracy policjantów z Gotham City i rozegra się na rok przed wydarzeniami pokazanymi w filmie "The Batman". To oznacza, że będzie się rozgrywał na początku działalności Batmana (Bruce Wayne w filmie ma być w trakcie 2. roku swojej kariery). Na nie wiemy, kiedy mają ruszyć zdjęcia do produkcji.

Producent filmu "The Batman" z ramienia Warner Bros. Television, Dylan Clark również będzie zaangażowany w prace nad nadchodzącym projektem, który dzieli tytuł "Gotham Central" ze znaną serią komiksów autorstwa Eda Brubakera i Grega Rucka. Pomysł na serial dał natomiast reżyser i scenarzysta filmu, Matt Reeves. 

Polecamy

Sam "The Batman" jest nadal otoczony tajemnicą. Wiemy, że Robert Pattinson wcieli się w głównego bohatera, który będzie na początku swojej kariery Mrocznego Rycerza. Reeves od dawna podkreśla, że dla niego najważniejszy był aspekt detektywistycznej pracy Batmana, który według niego był zaniedbany w poprzednich filmach o bohaterze.

Spodziewamy się również, że będzie to pierwsza część trylogii filmów z Pattinsonem w roli głównej.

W filmie oprócz Pattinsona pojawią się również: Zoe Kravitz jako Kobieta-Kot, Paul Dano jako Człowiek-Zagadka, Jeffrey Wright jako komisarz Jim Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard w roli Gila Colsona oraz Andy Serkis jako Alfred Pennyworth i Colin Farrell w roli Pingwina.

"The Batman" ma zadebiutować w kinach już 4 marca 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.