18.10.2018 11:51

„Wikingowie”: History pokazało nowy, krwawy zwiastun sezonu 5B

5. sezon „Wikingów” już niebawem powróci z drugą porcją odcinków. Stacja HISTORY zapowiada krwawe i pogrążone w mroku odcinki w najnowszym zwiastunie.

Wikingowie sezon 5b
foto: kadr z wideo

Rok po premierze 5. sezonu „Wikingowie” powracają z nowymi odcinkami. W pierwszej części sezonu konflikt w rodzinie Lothbroków osiągnął apogeum, gdy synowie Ragnara stanęli do walki przeciw sobie o panowanie nad światem. Jak zakończy się spór Bjorna i Ivara?

„Wikingowie” sezon 5B – zwiastun

Jak wskazują wszystkie znaki na niebie i ziemi, 2. część 5. sezonu „Wikingów” skupi się na bratobójczych walkach między synami Ragnara i ich sojusznikami. Ivar, który poprzysiągł zemstę na zdrajcach, za naczelny cel obrał sobie Lagerthę – pierwszą żonę Ragnara i matkę Bjorna, która odpowiada za śmierć jego matki. Lagertha liczy natomiast, że uda jej się odzyskać władzę w Kattegat, po tym jak wraz z Bjornem udało jej się uciec od morderczych sił Ivara.  Do gry włącza się też słynny książę Rollo.

Tyrania, jaką Ivar wprowadza w Skandynawii, daje początek nowemu Mrocznemu Wiekowi, jakiego jeszcze nie było. Rządy Ivara zostaną jednak podważone przez synów Ragnara, a starzy wrogowie staną się sojusznikami w walce z despotą, który okrzyknął siebie bogiem na Ziemi.

W nowym zwiastunie podążamy za krwawymi scenami z udziałem Bjorna i Ivara, w tle których pobrzmiewa wyjątkowa wersja przeboju Crowded House „Don’t Dream It’s Over”.

„Wikingowie” – kiedy premiera nowych odcinków 5. sezonu?

Po odejściu gwiazdy serialu, Travisa Fimmela w roli Ragnara Lothbroka, w głównych rolach pojawią się ponownie Alex Høgh Andersen, Alexander Ludwig, Katheryn Winnick oraz Jonathan Rhys Meyers, Gustaf Skarsgård i Clive Standen.

5. sezon „Wikingów” powróci na kanale History 28 listopada 2018 roku. Stacja zapowiedziała też kolejny, 6. sezon serialu, który znów będzie składał się z 20 odcinków podzielonych na dwie części.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Zwiastuny Wikingowie