„Wikingowie”: History pokazało nowy, krwawy zwiastun sezonu 5B

Natalia Hluzow
18.10.2018 11:51
„Wikingowie”: History pokazało nowy, krwawy zwiastun sezonu 5B Fot. kadr z wideo

5. sezon „Wikingów” już niebawem powróci z drugą porcją odcinków. Stacja HISTORY zapowiada krwawe i pogrążone w mroku odcinki w najnowszym zwiastunie.

Rok po premierze 5. sezonu „Wikingowie” powracają z nowymi odcinkami. W pierwszej części sezonu konflikt w rodzinie Lothbroków osiągnął apogeum, gdy synowie Ragnara stanęli do walki przeciw sobie o panowanie nad światem. Jak zakończy się spór Bjorna i Ivara?

„Wikingowie” sezon 5B – zwiastun

Jak wskazują wszystkie znaki na niebie i ziemi, 2. część 5. sezonu „Wikingów” skupi się na bratobójczych walkach między synami Ragnara i ich sojusznikami. Ivar, który poprzysiągł zemstę na zdrajcach, za naczelny cel obrał sobie Lagerthę – pierwszą żonę Ragnara i matkę Bjorna, która odpowiada za śmierć jego matki. Lagertha liczy natomiast, że uda jej się odzyskać władzę w Kattegat, po tym jak wraz z Bjornem udało jej się uciec od morderczych sił Ivara.  Do gry włącza się też słynny książę Rollo.

Tyrania, jaką Ivar wprowadza w Skandynawii, daje początek nowemu Mrocznemu Wiekowi, jakiego jeszcze nie było. Rządy Ivara zostaną jednak podważone przez synów Ragnara, a starzy wrogowie staną się sojusznikami w walce z despotą, który okrzyknął siebie bogiem na Ziemi.

W nowym zwiastunie podążamy za krwawymi scenami z udziałem Bjorna i Ivara, w tle których pobrzmiewa wyjątkowa wersja przeboju Crowded House „Don’t Dream It’s Over”.

„Wikingowie” – kiedy premiera nowych odcinków 5. sezonu?

Po odejściu gwiazdy serialu, Travisa Fimmela w roli Ragnara Lothbroka, w głównych rolach pojawią się ponownie Alex Høgh Andersen, Alexander Ludwig, Katheryn Winnick oraz Jonathan Rhys Meyers, Gustaf Skarsgård i Clive Standen.

5. sezon „Wikingów” powróci na kanale History 28 listopada 2018 roku. Stacja zapowiedziała też kolejny, 6. sezon serialu, który znów będzie składał się z 20 odcinków podzielonych na dwie części.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.